„Tyras kaip Vievio ežeras“ – tai Vievio bendruomenės projektas, kuriuos siekiama išvalyti Vievio ežerą ir skatinti gyventojus atsakingai žiūrėti į savo aplinką. Vieviečiai turi didžiulį turtą savo kiemų pašonėje, bet ne visi jį vertina. Ežeras užterštas ir pilnas šiukšlių, dugne – stiklai.
Pagrindinė projekto veikla – Vievio ežero dugno valymas su profesionalia narų komanda („Nardymo akademija“). Gyventojai taip pat prisidės – pakrantėje vyks šiukšlių rinkimo talka, savo valtimis plauks ir pakrantėje valys dugną.
Be šių veiksmų vyks ir visuomenės švietimas aplinkosauginiais klausimais. Ant Vievio ežero kranto bus organizuota žymių ekologų, gamtininkų paskaita-susitikimas su gyventojais. Taip pat bus vedama žinomo gamtininko Almanto Kulbio ekskursija palei Vievio ežero pakrantes. Ant ežero kranto bus vedamos ir kelios pamokos Vievio J. Milančiaus pradinės mokyklos ir Vievio gimnazijos mokiniams ir pasakos apie šių vietų bioįvairovę, kaip ją apsaugoti.
Projektas „Kuriame kaimynų parką“ skirtas tęsti pradėtiems parko kūrimo darbams apleistame, medžiais apaugusiame plote pačiame Kulių miestelio centre. Kad ši vieta ateityje virstų tikru parku, bendruomenė jau paruošė techninį projektą ir įgyvendino dalį jame numatytų darbų. Deja, dėl lėšų trūkumo šis projektas įgyvendinamas etapais. Tad ši programos „Mes - bendruomenė“ finansinė parama leistų sutvarkyti pietinėje būsimo parko sklypo dalyje esančio Alanto upelio ir jo senvagės prieigų teritoriją: išvalyti žeme užslinkusią Alanto senvagę, sutvarkyti upelio juosiamą salą bei pastatyti tiltelį pritaikant šį gamtos kampelį ramiam poilsiui.
Kūrybinė bendruomenė „Miško uostas“ vienija virš 50 žmonių, siekiančių kurti alternatyvų, tvarų, bendruomenišką ir kultūriškai įvairų gyvenimo būdą Švenčionėlių miestelyje. Tvarumo ir perpanaudojimo idėjos „Miško uoste” pamatinės: bendruomenė pradėjo kurtis senuose geležinkelio infrastruktūros pastatuose ir juos įveiklinti naujomis funkcijomis. Dirbtuvių „Renesansas” įkūrimas suteiktų galimybę bendruomenės nariams dalintis įrankiais, mokytis vieniems iš kitų ir kūrybiškai prikelti naujam gyvenimui buityje naudojamus daiktus, atnaujinti autentiškus pastatų elementus, o taip pat dar plačiau komunikuoti tvarumo ir perpanaudojimo idėjas.
2014 m. Asociacija „Šeimų bendrystė“ įkūrė bendruomeninę „Tėkmės“ mokyklą, tam, kad vaikai jaustųsi mylimi, saugūs ir protingi. Čia vyksta įdomiausios pamokos, ilgiausi žygiai, jautriausios šventės ir teisingi visi jausmai. Dabar, persikėlę į naujas mokyklos patalpas, svajojame apie mokyklos daržą, tvarią ir švarią aplinką bei sveiką mitybą. Norime būti viena iš pirmųjų bendruomenių, kuri savo mokykloje naudoja pačių užaugintus maisto produktus ir tokiu būdu prisideda prie tvaresnio maisto naudojimo, bei mažina išmetamų produktų kiekį. Projektu siekiame sukurti bendruomenės daržą, sodą bei jų aplinką, kurių pagalba būtų skatinamas tvarus maisto auginimas ir taupus naudojimas bendruomenėje, puoselėjama bendrystė ir sveikas gyvenimo būdas. Čia vaikai mokysis auginti sveikas ir skanias daržoves bei uogas, pažins gamtos procesus, galbūt pagamins skaniausių daržovių patiekalų ar tiesiog "įsižemins" kai apims jautrumas. Jiems palaikymą teiks ir išminties mokys visi bendruomenės nariai.
Jaunimo laisvalaikio centras suburia spalvingą ir didelę Ukmergės bendruomenę, kuriai Pivonijos mikrorajone trūksta žalios oazės, kuri įkvėptų dalintis, mokytis, būti atsakingais ir aktyviais piliečiais. Mes siekiame parodyti gerą kaimynystės pavyzdį, savanorystės prasmę, bendruomeniškumo svarbą, o mūsų tikslas yra būti pažangiais, pavyzdiniais, naudingais ir patraukliais mūsų lankytojams ir svečiams. “Sumani terasa” yra tęstinis projektas Ukmergės bendruomenei, kurio metu įkursime jaukų ir patrauklų vidinį kiemą su terasa, kur visi norintys galės keistis knygomis, palikti ar pasiimti nenaudojamus daiktus, maisto produktus, sodinti ir dalintis arbatžolėmis ir prieskoniniais augalais, dalyvauti ekologijos ir tvarumo edukacijose, dirbtuvėse, sveikatingumo užsiėmimuose ar kūrybinėse terapijose, kituose pramoginiuose renginiuose.
Juodupės miestelio bendruomenė esame tie, kurie nuolat norime ir siekiame geriau, įdomiau, patraukliau ir drąsiau.
Šiuo projektu „Mano upė Tavo“ siekiame, kad rekreacinė zona prie Vyžuonos upės taptų dar patrauklesnė ir saugesnė mūsų miestelio gyventojams ir svečiams. Mainais už gamtos turtus ir grožį, turime saugoti aplinką, kurioje gyvename. Todėl projekto lėšomis planuojame įrengti aplinkos stebėjimo sistemą, leisiančią užtikrinti tiek gamtos, tiek šioje zonoje besilankančiųjų saugumą, taip pat įrengsime draugišką aplinkai apšvietimą, įsigyjant autonominę saulės elektrinę ir modernius šviestuvus. Projekto pagalba siekiame išplėsti rekreacinės zonos paslaugas, čia sukuriant galimybę pasiplaukioti vandens dviračiais.
Projekto nauda nepamatuojama skaičiais, tačiau įvertinama žmonių šypsenomis ir pasirinkimu laisvalaikį praleisti šioje rekreacinėje zonoje, nes Mano upė Tavo.
Akmenės bendruomenė 2017 m. iniciavo diskusiją apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir kaip būtų galima įprasminti šią datą Akmenės seniūnijoje. Viena iš idėjų „Šimtmečio“ parko pasodinimas. Bendruomenė jau atliko „Šimtmečio“ parko paruošiamuosius darbus, parengė apželdinimo projektą savivaldybės skirtame žemės sklype, kurio spalvinis sprendimas susietas su Lietuvos heraldikos spalvine simbolika. Parko centre sodinamas ąžuoliukas išaugintas iš Stelmužės ąžuolo gilės. Planuojama iš centrinės parko dalies einančias alėjas apsodinti proginiais medžiais, kad būtų įamžinta krašto istorija. Šio projekto tikslas - suteikti reikšmę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, taip įamžintą Akmenės krašto istoriją palikti ateities kartoms, tausoti vietines ekosistemas, jų tvarumą, sukurti ekologišką, švarią aplinką mūsų vaikams.
Įgyvendinus projektą „Stebėdami pažįstame ir saugome Užpalių krašto paukščius“ įsigysime dešimt naktinio matymo kamerų, kurios leis stebėti mūsų pakabintuose inkiluose apsigyvenusius paukščius. Kameromis fiksuojamas paukščių gyvenimas pasitarnaus kaip mokomoji medžiaga Užpalių gimnazijos mokiniams, jų tėveliams, užsukantiems turistams, visai bendruomenei ir patiems gamtininkams. Sudarys galimybę apskaičiuoti apsigyvenusių paukščių skaičių inkiluose, analizuoti inkilų poreikį tam tikrai rūšiai. Užpalių gimnazijoje sukursime performatyvią erdvę, primenančią gamtininko kambarį, su medinėmis paukščių dekoracijomis, knygų lentyna gyvūnijos tema, interaktyviu stendu, kuriame gyvai stebėsime pasirinkto paukščio gyvenimą.
Nevarėnų bendruomenė „Ratas“, jungianti beveik 100 darbščių, išradingų, kūrybingų žmonių, gyvuoja jau 20 metų. Bendruomenės tikslas – glaudus gyventojų tarpusavio bendravimas, aktyvumas, prisidėjimas prie žmonių gebėjimų ugdymo, bendradarbiavimas sprendžiant svarbius bendruomenei klausimus, įtakos darymas naudingos bendruomenei politikos formavimui.
2022 metais bendruomenei įgyvendinus projektą „Nevarėnų miestelio Burbesio tvenkinio valymo ir rekreacinės teritorijos tvarkymo darbai“ liko nesutvarkytas miestelio centro kraštovaizdis. Tam, kad ši viešoji erdvė taptų dar patrauklesnė gyventojams ir miestelio svečiams ir labiau atlieptų bendruomenės narių poreikius, norime įrengti Nevarėnų miestelio centre reprezentatyviąją viešąją zoną, sukurti miestelio gyventojų ir svečių bendrystei žaliąsias poilsio erdves. Šio projekto tikslas – kurti Nevarėnų miestelio aplinkos patrauklumą ir tvarų gyvenimo būdą.
Šačių kaimo bendruomenė dažnai dalyvauja įvairiuose projektuose. Bendruomenės prioritetas - tvarūs ir ilgalaikiai sprendimai.
Pagal šį projektą bendruomenės teritorijoje sutvarkyta viešoji erdvė naujai atgims: bus išvalytas ir pritaikytas maudynėms esantis vandens telkinys, įrengtas paplūdimys, aplinkai draugiškas apšvietimas, atliekų rūšiavimo šiukšliadėžės, suoliukai, sukurtos žaliosios zonos. Visa tai teritoriją pavers viliojančiu traukos objektu, kuriame bus puoselėjama gamta ir skatniamas tvarus gyvenimo būdas. Siekiame, kad kaime būtų gera gyventi visų socialinių grupių ir kartų žmonėms, nuo mažiausio iki vyriausiojo gyventojo.
Ilgą laiką Šačių kaimo bendruomenės gyventojai svajojo apie erdvę gamtoje, kurioje būtų galima mėgautis maudynėmis, saulės spinduliais, tyrinėti gamtą bei bendradarbiauti įgyvendinant tvarias idėjas. Todėl šio projekto įgyvendinimas turės neabejotiną ilgalaikę naudą gyventojams.
Voverių bendruomenės centras „Jotija“ įsikūręs Šakių rajone, šalia antro pagal dydį rajone, Voverių tvenkinio. Mūsų teritorija yra pakankamai dažnai lankoma vasaros metu dėl nuostabios gamtos, švaraus tvenkinio ir prižiūrimos, puoselėjamos teritorijos, o žiemą priverstinai lankomumas sumažėja dėl tamsios teritorijos, todėl projekto vizija yra apšviesti bendruomenės teritorijoje taką iki pavėsinės, kad būtų nesvarbu: tamsus paros laikas ar žiemos laikas, teritorijos lankytojui būtų visada šviesu ir jauku lankytis mūsų teritorijoje. Projekto pridėtinė vertė grindžiama, tuo, kad projekto metu, bus apšviesta teritorija, kuri prieinama visiems bendruomenės nariams bei mokiniams. Tai skatins bendruomeniškumą, turiningą laisvalaikio praleidimą, didins bendrą Voverių kaimo patrauklumą. Tamsiu paros metu, ypač žiemos metu, bendruomenės nariai ir vietiniai Voverių kaimo gyventojai galės drąsiai lankyti teritoriją, bus jaukus ir šviesus takas.
Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos vizija – EKO mokykla, ugdanti bendruomenės ekologinę savimonę ir skatinanti atsakingą vartojimą. Progimnazijoje mokosi 860 mokinių ir dirba daugiau nei 100 darbuotojų. Mieste sudarytos sąlygos atvažiuoti į progimnaziją dviračiais, tačiau mokyklos teritorijoje neįrengta dviračių stovėjimo aikštelė, kurioje galima saugiai laikyti dvirates transporto priemones. Projekto „Keičiu mašiniuką į dviratuką“ tikslas – įrengti dviračių stovėjimo aikštelę su stogeliu ir siekiant mažinti aplinkos taršą paskatinti bendruomenę atvykti į progimnaziją ekologiška transporto priemone. Įgyvendinus projekto veiklas didės bendruomenės narių fizinis aktyvumas, padidės vykstančių dviračiais bendruomenės narių skaičius, saugoma ir puoselėjama gamta. Tikime projekto sėkme – tai mažas žingsnis, pakeisiantis mūsų įpročius, kurie gali pristabdyti aplinkos taršą ir klimato kaitą.
Pagynės bendruomenės centras - tai jau 15 metų gyvuojanti bendruomenė, vienijanti Pagynes žmones bendromis veiklomis, projektais, aplinkos tvarkymo iniciatyvomis. Ilgalaikė bendruomenės cento vizija – finansiškai ir energetiškai nepriklausoma bendruomenė, kuri savo veiklą gali vykdyti nepriklausomai nuo projektinio finansavimo ar energijos kainų.
Pirmoji bendruomenės vizijos kryptis jau įgyvendinama (2022 m. sėkmingai startavęs socialinio verslo projektas). Maxima projektas „Mes-bendruomenė“ leistų pasiekti antrąją kryptį – energetinę nepriklausomybę nuo elektros kainų.
Įgyvendinus šį projektą Pagynės bendruomenės centras taptų visiškai nepriklausomas nuo elektros kainų, galėtų nepertraukiamai vykdyti veiklas bendruomenės nariams (renginiai, sporto klubo treniruotės, laisvalaikio salės užsiėmimai), bei investuoti atsilaisvinusias lėšas į bendruomenės infrastruktūros atnaujinimą.
SB „Ąžuolynas“ Pagubėje yra daugiau nei sodininkų bendruomenė; apie jį buriasi visi Pagubės gyventojai (tai galima pavadinti reiškiniu neturinčiu analogų Lietuvoje). Projektas „Tvari Pagubės bendruomenės erdvė, mokanti vaikus tvaraus gyvenimo būdo ir infrastruktūros renovacija tvaresniam energijos naudojimui“ tai projektas skirtas tam, kad naujoji karta augtų nuo pirmų dienų su tvarumo idėjomis, kad vaikai išmoktų tvarios gyvensenos ir šiuos įgūdžius įgytų iš mažens kasdien neįkyria žaidimų forma. Renovuotas bendruomenės pastatas ir ant jo stogo saulės elektrinė leis išgauti tvarią elektros energiją bendroms reikmėms.
Druskininkų jaunimo užimtumo centras Druskininkuose veikia jau nuo 1998 metų. Per šį gana ilgą laikotarpį centras turėjo daugybę skirtingų pavidalų, bet paskutinį dešimtmetį esame traukos taškas daugeliui miesto gyventojų. Nors ir esame jaunimo centras – esame atviri ir prieinami visiems: mažiems vaikams, paaugliams, suaugusiems ir net senjorams. Esame puikus pastiprinimas ir draugai mūsų miesto kultūros centrui. Iki šiol buvome ir esame didelis traukos objektas Druskininkuose, padedame ir prisidedame prie Druskininkų miesto bendruomenės puoselėjimo. Projekto įgyvendinimas toliau leis mums išlikti tokiems pat populiariems ir suteiks dar geresnes sąlygas Druskininkų miesto gyventojams ir svečiams čia veikti tai ką jie nori. Didžiausią naudą gaus mūsų miesto jaunimas, kuriam pagerinsime sąlygas mokant naujų dalykų, užtikrinant saugią aplinką, mokant daiktus remontuoti ir kurti užuot išmetus ir suteikiant daugiau pramogų atsipalaidavimui.
Vilniaus miesto Dvarčionių bendruomenės gyventojai ir mūsų rajono svečiai mėgsta pasivaikščioti aplink žaliuojančių miškelių takais. Tačiau nei vienas jų nėra pritaikytas tėveliams su vaikų vežimėliais, sportuojantiems ar neįgaliesiems –juose gausu šaknų, medžių išvartų, nelygumų ir vandens išgraužų.
Vykdydami projektą „Sveikatingumo takas „Šeimų judesio pušynas“ Dvarčionyse“ sugrąžinsime vieną iš senųjų Dvarčionių identitetų – dar 1984–1992 metais visame Vilniuje garsėjusią „Sveikatingumo trasą“, kurioje buvo dvi bėgimo trasos (1000m ir 500m), skersinis sportuojantiems, o centrinėje miškelio erdvėje stovėjo medinės miško žvėrelių skulptūros, supynės vaikams ir suoleliai mamoms. Tai labai svarbu seniesiems rajono gyventojams, kurie „Sveikatingumo trasą“ dar atsimena ir jaučia jai didelius sentimentus.
Tik mūsų kuriamas Sveikatingumo takas bus didesnis, meniškesnis ir modernesnis – taip sukursime dar vieną visam miestui naudingą ir išskirtinį vilniečių traukos objektą.
Šiuo projektu siekiama kartu su Drevernos bendruomene bei projekto partneriais ir rėmėjais apleistoje teritorijoje, esančioje Drevernos miestelio centre, atgaivinti, įrengti ir bendruomenės poreikiams pritaikyti laivo formos senovinių augalų sodą, simbolizuojantį Dreverną, kaip senovinį žvejų kaimą. Šis analogų Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse neturintis projektas sutelks bendruomenės narius, įveiklins apleistą teritoriją ir bendruomenę.
Aktyvūs bendruomenės nariai savanoriaus ir talkins projekto veiklose, bus įrengta turiningo ir prasmingo laisvalaikio praleidimo vieta, bendruomenės nariai prisidės savo idėjomis, darbais bei istorinėmis žiniomis. Bendruomenės indėlis bus fiksuojamas, dokumentuojamas ir išliks ateities kartoms Drevernos bibliotekos Drevernos istorijos skyriuje. Sode Dreverniškiai ilsėsis, nuolat bus rengiami plenerai, menininkų dirbtuvės, atkuriamosios istorijos edukaciniai užsiėmimai, pamokėlės vaikams, ekskursijos, o projekto išpildymu žavėsis turistai ir svečiai.a
2022 sausio 3 dieną uždaryta Pavilnyje veikusi biblioteka. Knygos buvo sukrautos į šiukšlių konteinerius.
Spontaniškai susirinkę gyventojai desperatiškai bandė gelbėti vertingiausius leidinius, traukdami juos iš šiukšlių konteinerių. Didžioji dalis knygų išvežta ir utilizuota.
Visgi pavyko išgelbėti šimtus vertingų knygų. Gyventojai laukia galimybės plačiau jomis mainytis.
Projekto tikslas - pagaminti 5 knygų mainų namelius saugiose Pavilnio vietose.
Toks didelės svarbos projektas kompensuotų bibliotekos netektį Pavilnyje.
Knygų mainai prisideda prie ekologinio judėjimo, prie visuomenės švietimo, bendruomenės kūrimo. 2021 –ųjų metų pabaigoje Vilniaus miestui suteiktas literatūrinio miesto statusas. Projektas leistų Pavilnio bendruomenei pasijusti literatūrinio miesto dalimi.
Kurti alternatyvias laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant užimtumo galimybes, šiandien madinga ir patrauklu. Venciūnų k. bendruomenės VO „Venciūnųsodiečiai“ , nori atgaivinti sodą, kuris daugeliui kelia šiltus prisiminimus. Įrengę vaikams žaidimų aikštelę ir treniruoklius suaugusiems, sukursime erdvę, kur smagiai leisime laiką: ar žaisdami, ar sportuodami, ar senų obelų pavėsyje skaitant knygą ar bendraujant.
Projekto ilgalaikė nauda neabejotina. Kol vaikai žais, juos atlydėjusieji galės pagerinti savo fizinę sveikatą. Patogu bus pavieniams sportininkams, kurie neturi galimybės sportuoti grupėje arba mėgsta sportuoti vieni. Pasirinkome universaliausius treniruoklius, skersinius ir lygiagretes, kurių pageidauja mūsų jaunimas. Kadangi aikštelė įrengiama priemiestiniam kaime, manom, kad ji bus paklausi ir džiugins ilgai.
Obelių bendruomenės centras - tai nuotaikingų, darbščių, smagių žmonių bendruomenė, jungianti daugiau kaip 50 aktyvių narių. Pernai įkūrėme naujus bendruomenės namus, įrengėme rekreacinę poilsinę zoną su tvenkiniu ir paplūdimio tinklinio aikštele, pastatėme paminklą kunigaikščiui Martynui Marcelijui Giedraičiui ir dar daug kitų nuveiktų darbų.
Norime obeliečiams ir miestelio svečiams padovanoti dar vieną šio krašto gamtos prieglobstį. Padėsime Obelių ežerui: sutvarkysime pakrantę, įrengsime poilsiui reikalingą infrastruktūrą, tai būtų pirmas žingsnis gelbėjant ežerą ir reprezentuojant šį miesto kampelį. Išvalius pakrantę bus pagerintas ežero pakrantės estetinis vaizdas bei praplėsta vietovės rekreacinė infrastruktūra. Pakrantė taps patrauklesnė Obelių miesto ir rajono gyventojams bei miesto svečiams. Projekto nauda mūsų bendruomenei - piliečių iniciatyvumo didinimas, bendruomenės susibūrimas atnaujinant erdves, bendradarbiavimas tarpusavyje, gerės žmonių emocinė sveikata.
Bendruomenė įkurta 2011 metais. Pagrindinės veiklos kryptys yra kurti sveiką ir saugią aplinką, skatinti bendruomeninio gyvenimo tradicijas bei papročius.
Mūsų bendruomenė 6 metus organizuojame edukacinę programą „Duonos kelias“. Bendruomenės nariai patys ruošiasi ir veda edukacinę programą. Įgyvendindami šį projektą, jau galėsime praktiškai mokyti kepti duoną, skatinti vartoti sveiką maistą. Tai reprezentuotų, atgaivintų ir įprasmintų mūsų Daugėliškio krašto tradicijas, skatintų vietos gyventojų verslumą, Taip pat edukacinės programos papildytų bendruomenės biudžetą, jos veiklų plėtrą.
Uždaviniai:
1. Sutvarkyti bendruomenei priklausančią erdvę (kiemelį)
2. Aptverti jį medine tradicine tvorele su vartais ir varteliais
3. Įrengti lauko duonkepę krosnį ir medinę pavėsinę-malkinę.
Asociacijos „Daugų kraštas“ ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos bendru projektu siekiame sukurti unikalią lauko edukacijų erdvę, kurioje laisvalaikį galėtų leisti ne tik vietos gyventojai, o ypač vaikai ir jaunimas, bet ir Daugų bendruomenės organizuojamų edukacinių programų lankytojai bei svečiai. Siekiame, kad bendruomenė prisidėtų prie palankios emocinės, edukacinės aplinkos kūrimo gimnazijoje. Naujai įrengtose edukacinėse erdvėse organizuosime bendruomenės renginius, edukacijas, susirinkimus, sporto varžybas, šventes, minėjimus. Dalinsimės idėjomis apie kitų edukacinių erdvių įrengimą, jų naudą mokymosi procesui. Naujai sutvarkyta viešoji erdvė bus prieinama visiems bendruomenės nariams bei gimnazijos mokiniams. Tai skatins bendruomeniškumą, turiningą laisvalaikio praleidimą, didins bendrą Daugų miestelio patrauklumą.
Užpalių miestelio bendruomenę drąsiai galima vadinti gamtos mylėtojais. Šventosios upės apsuptyje įsikūrusioje gyvenvietėje jau nuo seno puoselėjame gamtosaugos projektus ir to paties sąmojo mokome jaunuosius kraštiečius. Šįkart, kartu su „MAXIMA” inicijuotu projektu, siekiame išspręsti dvi problemas: šeimų užimtumo infrastruktūros stokos miestelyje ir aplinkosaugos žinių, įgūdžių lavinimo erdvių trūkumą.
Mūsų tikslas — įrengti gamtos pažinimui skirtą vaikų žaidimų aikštelę. Planuojame pastatyti medinę lauko vaikų žaidimų aikštelę, įkurti inkilų parką, įrengti basų kojų taką, vabalų viešbučius, įmontuoti lauko stebėjimo žiūronus, įrengti atvirą informacinę biblioteką su knygomis apie gamtą. Įgyvendintas projektas taptų stipriu pagrindu šios ilgalaikės bendruomenės iniciatyvos vystymui. Tai puoselėtinas, tęstinis projektas, padėsiantis kurti aplinką, kurioje būtų gera gyventi ir sutikti miestelio svečius.
Butrimonys pasižymi traukos objektais, sutvarkytomis aplinkomis, tačiau „nuskriausti“, nes neturi jokio vandens telkinio ar didesnio miško masyvo. Didesnė užuovėja ar pavėsis vasaros metu yra gimnazijos parkas. Būtent jame numatoma įrengti erdvę, kurioje turiningai laisvalaikį galėtų leisti visi bendruomenės nariai.
Projekto metu bus įgarsinta esama krepšinio aikštelė, joje muzika automatiškai įsijungs kiekvieno vakaro 18.00 val. ir išsijungs 22.00 val., aikštelėje bus įrengtas automatinis apšvietimas, vaizdo kamera. Šalia krepšinio aikštelės, pašalinus nereikalingus medžius bus įrengta pliažo futbolo ir tinklinio aikštelė, smėliadežės, karstynės, laipynės, supynės vaikams. Šalia įrengtoje „Dailės galerijoje“ (parko teritorijoje ant virvių pakabinti per 50-imt mokinių darbų-paveikslų) su suolais, stalais laiką galės leisti mėgstantys skaityti, žaisti šaškėmis, bendrauti, vaišintis atsineštomis vaišėmis. Visoje parko teritorijoje numatoma įrengti 11-os duobučių futbolo golfo aikštelę.
Vasaknų bendruomenė – įkurta 2022 m., siekiant kurti pridėtinę vertę visuomenei. Vietovėje ypatingai trūksta viešų erdvių, tinkamos infrastruktūros, ko pasekoje – juntamas ryškus veiklos trūkumas.
Kertinis šios vietovės traukos centras - Vasaknų ežero pakrantė (paplūdimys). Būtent šia viešąją erdvę „WhatSUP“ projektu siekiama prikelti naujam gyvenimui: sutvarkyti paplūdimį, sukurti tinkamą infrastruktūrą, įsigyti reikiamą inventorių, norint vykdyti pramoginius, sportinius ir edukacinius užsiėmimusypač vandenyje ir sausumoje. Bus sudarytos sąlygos organizuoti plaukimo įvadines pamokas vaikams (su plaukimo trenere), pramoginiai užsiėmimai su irklentėmis.
Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus ne tik visos bendruomenės, bet ir aplinkinių gyventojų bei atvykstančių svečių poreikiams. Projekto dėka siekiama pagerinti bendruomenės narių įsitraukimą, pagerinti sveikatą sportuojant, bus sprendžiamos Zarasų rajono užimtumo, kokybiško poilsio, laisvalaikio, pramogų problemos.
Rietavo savivaldybės jaunimo organizacija "Progresas" veikia nuo 2001 metų. Per šį laikotarpį įgyvendino daug projektų kurie buvo susiję su organizacijos narių neformaliu kompetencijų ugdymų per tarptautinius jaunimo mainus, savanorystę, mokymus, vietinių iniciatyvų įgyvendinimą, vasaros stovyklų įvairų laisvalaikio užimtumo organizavimą. Diskgolfas taip pat yra gera patirtis iš tarptautinių projektų.
Organizacijos nariai pirmieji pradėjo žaisti Rietave diskgolfą, nors ir ne iki galo įrengtame aikštyne. Juo užkrėtė daugiau kaip 100 Rietavo įvairaus amžiaus bendruomenės narių, kurie tikisi, jog bus įrengtas aikštynas atitinkantis šio žaidimo standartus. Pridėtinė šio projekto vertė ir bus išpildyti Rietavo bendruomenės lūkesčius ir suteikti jiems aktyviai leisti laisvalaikį mėgaujantis visoms amžiaus grupėms pritaikytu aikštynu bei su juo susijusiais elementais.
Bendruomenė aktyviai rengia projektus, kurių dėka prisideda prie naujų poilsio ir sporto erdvių įrengimo vietos gyventojams Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijai priklausančioje 2,07 ha teritorijoje. Bendruomenės lėšomis yra įrengta lauko treniruoklių aikštelė, lauko stalo teniso stalas, lauko estrada, pajautos takas, knygų namelis, varpelių slėnis, atnaujinti lauko aikštyno suoliukai, įrengtos šiukšliadėžės. Gyventojai šiuo metu naudojasi ir aktyviai leidžia laisvalaikį mikrorajono teritorijoje esančiame gerai įrengtame sporto stadione, įrengtose laisvalaikio praleidimo erdvėse. Ši sporto, poilsio bazė yra mėgstama įvairaus amžiaus bendruomenės narių.
Šio projekto lėšomis bendruomenė įrengtų kliūčių ruožą vaikams nuo 5 iki 14 metų. Tai saugus, antivandalinis, sertifikuotas kliūčių ruožas priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, skirtas lavinti vaikų bendrą fizinę būklę, viso kūno raumenis, reakciją, koordinaciją, skatintų priimti sprendimus pačiam, ieškoti išeičių. Papildomi užsiėmimai vaikams yra svarbi asmenybės ugdymo dalis, stiprinanti savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą draugais.
Plutiškių bendruomenė gyvuoja jau 20 m. Jungia aktyvius, visuomeniškus žmones, vykdo daug aplinkos gerinimo projektų. Plutiškėse yra gimnazija, seniūnija, kultūros centras, biblioteka, bažnyčia. Baigiame įrengti puikią rekreacinę erdvę, kurioje yra tvenkinys, lauko scena, treniruokliai, nutiesti takeliai, jau baigiamas įrengti pliažas, vaikų žaidimo aikštelė, tinklinio aikštė, suoleliai, apšvietimas. Plutiškės-puikus miestelis gyventi, auginti vaikus, aktyviai ilsėtis. Mes mylime ir puoselėjame savo kraštą.
Plutiškėse „Suvalkietiškame parke“, vykdydami projektinę veiklą, jau sukūrėme tam tikrą laisvalaikio ir pramogų infrastruktūrą. Manome, kad šalia sportinių ir judrių lauko pramogų būtų prasminga įrengti ir lauko muzikavimo vietą. Pasirinkome 4 instrumentų derinį. Erdvę numatome formuoti arčiau lauko scenos. Įrengta lauko muzikavimo erdvė šalia scenos, sudarys galimybę plačiau panaudoti renginiuose. Šią muzikavimo vietą naudosime įvairioms muzikinėms edukacijoms vaikams ir suaugusiems. Manome mielai muzikos pamokas tokioje įdomioje erdvėje pravestų Plutiškių gimnazija. Lauko renginių metu galima surengti improvizuotus koncertus bei kitas smagias veiklas, susijusias su muzika.
Laiminga vaikystė dažniausiai asocijuojasi su sūpynėmis, linksmais žaidimais kieme, ten sutiktais draugais, nuoširdžiu bendravimu su tėveliais ar seneliais. Siekdama padėti susikurti Kupiškio miesto vaikams laimingą vaikystę, Kupiškio miesto VVG kartu su Kupiškio r. savivaldybės administracija programai „Mes – bendruomenė“ teikia paraišką projektui „Laiminga vaikystė“.
Projekto tikslas – sukurti patrauklią erdvę, skirtą ne tik vaikų žaidimams, bet ir visų vietos gyventojų bendrystei. Aikštelėje bus sumontuotos kokybės ir saugos reikalavimus atitinkančios sūpynės, multi-funkcinis įrenginys, suolas, šiukšlių dėžė, įrengta saugi ir patogi danga. Įrengtos vaikų žaidimo aikštelės priežiūra rūpinsis Kupiškio r. savivaldybės administracija. Tapsime patrauklesni jaunoms šeimoms, kartu žaisdami, bendraudami padėsime pas mus apsigyvenusiems Ukrainos vaikams užmiršti karo siaubą ir sėkmingai įsilieti į vietos bendruomenę.
Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenė –aktyvi ir jaunatviška bendruomenė, nuolat kupina idėjų, noro veikti ir gerinti aplinką. Kiek įmanoma, padaryti ją patrauklia ir funkcionalia miestelio gyventojams bei svečiams. Stengiamės įrengti kuo daugiau funkcionalių zonų. Viena tokių –miestelyje esantis tvenkinys.
Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenė 2011 metais vykdydama NMA finansuojamą projektą „Vidiškių bendruomenės poilsio zonos įrengimas prie Vidiškių tvenkinio“ šioje teritorijoje atliko tvenkinio gerbūviosutvarkymo darbus, kurių dalis atlikta bendruomenės narių savanorišku darbu. Bendruomenė prie tvenkinio organizuoja kasmetines šventes (Jonines, Šv. Baltramiejaus žvejų varžybas, vasario 16-osios žvejų varžybas).
2021 metais, įgyvendinat Ukmergės rajono savivaldybės finansuotą projektą „Vidiškių miestelio tvenkinio ir jo aplinkos pritaikymas miestelio gyventojų poreikiams“, aplink tvenkinį įrengti suolai ir pastatyti keli saulės energijos šviestuvai. Tačiau tam, kad ši erdvė taptų dar patrauklesnė ir labiau atlieptų bendruomenės narių poreikius, tikslinga įrengti ir pontoninę prieplauką. Kadangi tvenkinio pakrantė nėra tinkama saugiai įbristi į vandens telkinį. Tokio liepto įrengimas tarnautų kaip saugi vieta miestelio gyventojų maudynėms.
Marcinkonių kaimo bendruomenė susikūrė 2003 m. Savo gyvavimo laikotarpiu įgyvendino 15 projektų, kuriais prisidėjo prie kaimo gerovės. Šiuo metu bendruomenė išlaiko bendruomenės veiklos centro "Spanguolė" pastatą, kultūros centro pastatą, viešosios kaimo pirties pastatą. Taip pat veikia bendruomenės vaikų dienos centras "Šypsenėlė". Visuose pastatuose vyksta veikla, todėl reikalingas finansavimas, išlaikyti pastatus ir vykdyti veiklas. Bendruomenės kolektyvas aktyviai rašo projektus ir juos įgyvendina.
2021 m. įvykdėme projektą, kurio metu buvo suremontuota Marcinkonių kaimo viešoji pirtis. Todėl norime, kad ir erdvė prie pirties būtų sutvarkyta. Projekto metu bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, lauko pavėsinė, teritorija aptverta segmentine tvora ir sutvarkyta aplinka. Planuojame pirties kieme organizuoti sveikatingumo renginius bei edukacijas, taip pagerinti kaimo žmonių užimtumą ir tęsti senąsias pirties tradicijas.
Muzikinis parkas Domeikavoje būtų pirmasis muzikinių instrumentų parkas Kauno rajone. Muzikinė erdvė po atviru dangumi – puiki galimybė „išlįsti“ iš kompiuterių, planšečių ir mobiliųjų telefonų ekranų, susitikti gyvai su draugais, paleisti susikaupusias negatyvias emocijas.
Muzikinis erdvė su lauko muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų būtų prieinama kiekviena. Po atviru dangum, muzikinių lauko instrumentų parke būtų galima organizuoti edukacijas, terapijas, būtų skatinamas vaikų ir jaunimo užimtumas, būtų skatinama anti-kovidinė programa – tiek fizinio, tiek emocinio imuniteto stiprinimas (buvimas gryname ore, bet kuriuo metų laiku, depresyvių nuotaikų šalinimas, teigiamų emocijų gavimas), nes reikia pabrėžti, kad šiuo metu tai būtų labai aktualu, kadangi dauguma žmonių yra emociškai, psichologiškai sugniuždyti, tad ypatingai svarbu tokia visiems prieinama, pasiekiama veikla bei įgalinta žalioji zona.
Kretingalės bendruomenė nuolat pilna idėjų ir noro gražinti savo miestelį. Norime, kad miestelyje būtų gera gyventi, būtų ką veikti visiems: vaikams, tėvams, jaunimui, senjorams.
Įrengdami basų kojų taką ir vaistažolių lysves labiau motyvuotume bendruomenę judėti, bendrauti, dalintis savo patirtimis naudojant vaistažoles/prieskonius. Vien ko vertas bendruomenės narių susibūrimas pasodinti ir prižiūrėti lysves!
Norime ne tik vaikams grąžinti supratimą apie gamtos dovanas, apie galimybę pačiam užsiauginti prieskonius/vaistažoles. Tai būtų puiki edukacija, sutvarkytas gražus, natūralus kampelis su nuostabiais kvapais ir bendruomenės dvasios šiluma.
Vyžuoniškių bendrija „Vyžuona" įkurta 2002 m. Bendrijos veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.Bendruomenės iniciatyva įkurta treniruoklių salytė, o bendrijos patalpose laukiamas kiekvienas vyžoniškis ir miestelio svečias. Bendrija prisideda prie tradiciniu tapusio renginio - sveikatinimo iniciatyvos „Mink į Vyžuonas". „Vyžuonos" iniciatyva įkurta vieša erdvė jaunoms šeimoms, su modernia žaidimų aikštele, kur gali burtis jaunos šeimos, o ateities planuose LAUKO TRENIRUOKLIŲ AIKŠTELĖ.
Projektu siekiama įrengti treniruoklių aikštelę, kurioje vyžuoniškiai ir miestelio svečiai galės sportuoti ir leisti laisvalaikį šiuolaikiškoje ir saugioje aplinkoje. Orientuojamasi į šiuolaikiškus įrenginius, kurie lavina smulkiąją ir stambiąją motoriką, koordinaciją, skatina tobulėti. Projekto sėkmės atveju, tikimai įsigyti ne mažiau kaip 15 įrenginių ir aikštelę su mažosios architektūros elementais laisvalaikiui leisti.
Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro tikslas – įvairių socialinių, sociakultūrinių paslaugų teikimas garbaus amžiaus, socialiai remtiniems, negalią turintiems žmonėms bei kitiems Vilniaus miesto Vilkpėdės seniūnijos gyventojams. Vykdydami bendrovės MAXIMA LT bendruomenių projektą „Mes – bendruomenė“ išspręsime: 1. Neregių, silpnaregių bei garbaus amžiaus bendruomenės narių pavėžėjimo paslaugą vykstant į užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitas įstaigas. 2. Suteiksime Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro saviraiškos meno kolektyvams galimybę nuvykti ir dalyvauti kultūriniuose renginiuose įvairiose Vilniaus miesto vietose ir kitose savivaldybėse. 3. Sudarysime galimybę bendruomenės nariams išvykti į ekskursijas, aplankant pažintinius takus, muziejus. Įgyvendintas projektas ženkliai pagerins pagalbą ir socialines paslaugas asmenims dėl neįgalumo, amžiaus ar kitų socialinių problemų negalintiems pasirūpinti savimi ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei leis sėkmingai vykdyti kultūrinę, visuomeninę, organizacinę veiklą, mažinant regėjimo neįgaliųjų socialinę atskirtį. Neturėdami transporto priemonės, jaučiamės taip, kaip jaustųsi žmogus be kojų. Mums tai labai svarbu, net galima pasakyti, kad tai išgyvenimo klausimas. Nenorime užsidaryti tarp savų sienų.
Asociacija „Pilsota“ (įsikūrusi 2015 m.) užsiima kuršių genties rekonstrukcija. Kuršiai – vienintelė mūsų krašto gentis, neretai pavadinama baltų vikingais, dėl savo marinistinės kultūros mus įtraukianti į jūrinių valstybių šeimą. Deja, būtent dėl to neretai kuršiai įsivaizduojami tik kaip pajūrio gyventojai, užmirštant, kad jų archeologinis paveldas aptinkamas visoje vakarų Žemaitijoje. Mūsų tikslas – įrengti Kuršių genties istorijos ir materialinio paveldo muziejų Mosėdžio miestelyje. Įrengus Kuršių muziejų, būtų įveiklinta vietos bendruomenė, atsirastų erdvė vietos renginių ciklui, kurių metu Mosėdžio miestelio gyventojams ir gimnazijos moksleiviams būtų pristatoma jų krašto istorija, materialinis ir kultūrinis paveldas. Tokio tipo muziejaus su tokio lygio ekspozicija nėra visoje Lietuvoje, tai būtų pirmasis muziejus, kuriame eksponuojamos prabangios ir tikslios archeologinių komplektų rekonstrukcijos. Muziejuje vyktų ekskursijos Skuodo rajono bendruomenėms, turistams iš Lietuvos ir užsienio. Muziejaus unikalumas garsintų miestelį ir jo bendruomenę šalies ir, tikėtina, tarptautiniame lygmenyje. Kadangi viskas vykdoma entuziastų rankomis be jokio finansavimo jau ketvirtus metus, darbai yra pasiekę tą tašką, kai reikalingos investicijos medžiagoms ir darbams, kurių savarankiškai atlikti negalime. Papildomos lėšos leistų užbaigti projektą ir jį prisistatyti visuomenei.
Alytus – idealus miestas šeimai: žalias, jaukus, tarsi kurortas su miesto privalumais. Tačiau Ulonų seniūnaitijoje gyventojams trūksta viešų erdvių, kur galėtų vykti bendruomeninės veiklos. Daugų g. 5A esantis pastatas NVO iniciatyvų dėka įgauna naują veidą ir pastaraisiais metais šiose patalpose įsikūrė naujos nevyriausybinės organizacijos – Neįgaliųjų sporto klubas „Alytupis“, „Tėviškės namų“ bendruomenė, Všį „Tėviškės namai“, VšĮ „Lietuvos hospisas“ Alytaus filialas. Dabar šią viešąją erdvę bandoma prikelti naujam gyvenimui ir projekto metu „Tėviškės namų“ bendruomenės narių iniciatyva bus įrengtas „Tėviškės“ kiemelis – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems miesto gyventojams, seniūnaitijoje veikiančioms NVO organizuoti sportines, kultūros bei sveikatinimo ir užimtumo veiklas. Šiuo projektu būtų sprendžiama Alytaus miesto Ulonų seniūnaitijos bendruomenės užimtumo, kokybiško poilsio, laisvalaikio, pramogų praleidimo problema, taip pat projektas prisidėtų prie „Alytus-Myliu" miesto vizijos plėtojimo ir populiarinimo, kad taip Lietuva iš naujo atrastų šeimos, meilės miestą – Alytų.
Autizmo spektro ir kitų raidos sutrikimų turintys vaikai nuo pat ankstyvo amžiaus susiduria su sunkumais, kurie jų tipinės raidos bendraamžiams yra tik nesudėtinga kasdienė veikla. Negalią turintys vaikai sunkiau atlieka kasdienes užduotis, jiems nelengva sportuoti, sunku greitai išmokti naujų dalykų, dalis jų nekalba, bendrauja tik alternatyvios komunikacijos priemonėmis. VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“ padeda negalią turintiems vaikams ir jų šeimoms, organizuodama sporto, kūno terapijos užsiėmimus. Tikime, kad šis projektas, kurio metu bus įsigyta naujos terapiniams užsiėmimams reikalingos įrangos, o 20 raidos sutrikimų turinčių vaikų grupė projekto metu dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, padės vaikams pasiekti tai, kas atrodė neįmanoma. Projekto veikos skirstomos į du etapus: 1 etapas. Veiklos: kūno terapijos užsiėmimams skirtų priemonių įsigijimas, individualizuotos programos: 1.) Balansavimo priemonių rinkinys. 2.) Masažo priemonė, skirta sensorinių problemų turinčių vaikų nusiraminimui 3) Kojų ir rankų judesių koordinavimo lavinimo priemonė – slidės. 4) Balansavimo priemonė, pripildyta spalvotų kamuoliukų. 5) Važinėjimo lenta su ratukais ir apsaugos 6) Priemonės smulkiajai motorikai lavinti. 2 etapas. Įsigijus įrangą 20 vaikų grupė tris mėnesius dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, kurių metu bus naudojama įsigyta įranga. Vienas vaikas dalyvaus užsiėmime 1 kartą per savaitę, viso 12 užsiėmimų per 3 mėnesius. Viso 20-čiai vaikų bus organizuota 240 užsiėmimų.
Dėl motyvacijos trūkumo ir dažnai dėl išsigalvotų slenksčių neįgalieji patiria didžiulę socialinę atskirtį. Šiuo projektu supažindinsime miesto bendruomenę su NSK „Visaggalis“ veikla bei neįgaliųjų sportu, suteikiant galimybę visiems norintiems išbandyti įvairias sporto šakas. Tikime, kad tokio plataus mąsto projektas sudomins miesto bendruomenę ir motyvuos neįgaliuosius žengti žingsnį pirmyn, nes viskas yra įmanoma. Viena priemonių, galinčių paspartinti neįgaliųjų integracijos procesą, yra fizinė veikla. Neįgalieji, dalyvaudami sportinėje veikloje, geriau vertina save, savo galimybes, labiau pasitiki savo jėgomis. Vienintelis Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“ vykdo veiklą, susijusią su neįgaliųjų socialine integracija per kūno kultūrą ir sportą. Visagino miesto neįgalieji sporto paslaugų kitur gauti negali. Klubo nariai aktyviai dalyvauja kitų organizacijų neįgaliųjų sporto renginiuose, draugiškose tarpklubinėse varžybose. Treniruotės ir varžybos yra neatsiejama sporto dalis, skatinanti užimtumą. Tokiomis išvykomis neįgalieji asmenys integruojasi į bendruomenę ir mažina socialinę atskirtį. Šiuo projektu siekiame informuoti miesto bendruomenę apie neįgaliųjų sportinę ir kultūrinę veiklą, pritraukti daugiau neįgalių asmenų į šią veiklą. Šis projektas padėtų mažinti socialinę atskirtį, didinti neįgaliųjų užimtumą ir savarankiškumą.
Šeimos namų teritorijoje norime sukurti patrauklią poilsio ir laisvalaikio erdvę, kuri būtų pritaikyta vaikams ir jų tėvams aktyviai leisti laiką gryname ore, komunikuoti tarpusavyje, skatinti bendruomeniškumą. Poilsio zona turės ne tik estetinę, bet ir edukacinę paskirtį, skatins bendruomenę būti kartu. Norime, kad aplinka džiugintų akį, teiktų dvasinę ramybę ne tik mūsų Šeimos namų Krizių centro gyventojoms, Vaikų dienos centro lankytojams, bet ir visai Rožyno gyventojų bendruomenei. Šis projektas svarbus, nes skatins susiburti įvairaus amžiaus žmones, stiprins žmonių bendrystę, savanorystę. Projekto pagrindinis tikslas – atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę, treniruoklius, kurių būklė šiuo metu yra kritinė. Aikštelėje bus sumontuoti nauji saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai. Bus sudarytos sąlygos Šeimos namų bendruomenės nariams pagerinti savo sveikatą sportuojant. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams. Pirmasis projekto etapas: veiklų planavimas, inventoriaus paieška, savanorių paieška, atidarymo šventės planavimas, sklaidos numatymas. Projekto vykdymas: įrangos pirkimas ir įrengimas, plakato sukūrimas ir informacinio stendo paruošimas, atidarymo šventės organizavimas.
Kultūra yra kiekvienos valstybės vertybių pamatas, todėl reikia ją saugoti. Mums svarbu tinkamai reprezentuoti tiek dvasines, tiek materialines vertybes ir pristatyti jas gyventojams. Norime, kad mūsų žiūrovai renginiuose jaustųsi gerai, kad būtų jauku, gražu, estetiška ir kokybiška. Skuodo rajonas yra unikalus kraštovaizdžiu, tad įvairiose erdvėse kultūra atsiskleistų dar kitomis spalvomis, būtų lengviau įgyvendinti sumanymus. Nors savivaldybė maža savivaldybė, tačiau su didele širdimi. Norime būti stipriu kultūros židiniu, suburiančiu visus gyventojus! Projekto veiklos. Pirmu projekto etapu, birželio mėnesį, būtų įsigyjama scenos pakyla (24 m2), perkamos sulankstomos lauko kėdės (apie 30 vnt.) ir lauko burbulinės lempos (apie 20 m). Įsigijus visas šias priemones, liepos–rugpjūčio mėn. planuojama surengti 3 susitikimus-mokymus „Įkvėpk pozityvo“ su žinomais Lietuvos aktoriais, visuomenės veikėjais. Žmonės yra išsiilgę muzikos, koncertų, susiėjimų, tad vienas vakaras būtų skirtas pasiklausyti koncerto ir pašokti (rugpjūtį–rugsėjį). Šios paramos gavimas ir inventoriaus įsigijimas palengvintų bei žymiai pagerintų mažesnių renginių organizavimo kokybę Skuodo rajono savivaldybėje. O vykstantys susitikimai-mokymai ir koncertas pagyvintų rajono žmonių kasdienybę, didintų užimtumą ir mokymąsi, sustiprintų emocinį intelektą, suteiktų teigiamų emocijų, geros nuotaikos. Su įsigytu inventoriumi kultūra keliautų ne tik miesto erdvėse, bet ir rajone.
Gyventojai įdomiomis projektinėmis veiklomis (pasivaišinę kava, išmėginę sensorines erdves, pabendravę, susipažinę su bendruomenės atstovais ir savanoriais), labiau įsitrauks į NVO veiklą ir taip didės gyventojų aktyvumas, pilietiškumas. Svarbu formuoti teigiamą požiūrį į autizmą – autizmo nereikia slėpti, apie jį būtina kalbėti, dalytis informacija ir tokiu būdu suteikti reikiamas paslaugas autistiškiems asmenims ir jų šeimoms, specialistams. Šis projektas būtent ir skatina tokią komunikaciją. Pagrindinės projekto veiklos apima reikalingų priemonių įsigijimą ir komunikaciją. Planuojama įsigyti lengvai pastatomus kavos įrenginius, siekiant vaišinti gyventojus kava ar arbata, taip pat 3 skirtingas palapines su atitinkamomis sensorinėmis priemonėmis, kuriose galima nusiraminti arba kaip tik įsitraukti į stimuliuojančią veiklą, taip pat poilsio, edukacijos zonos. Projekto veiklas galima skirstyti į pagrindinius etapus: 1. įsigyti nešiojamą sensorinę įrangą, greitai sumontuojamą viešosiose erdvėse. Sukurti „Herojų kavos„ dizainą, prekės ženklą, paruošti priemones (lankstinukus, kavos puodelius, stendus); 2. apmokyti savanorius, kurie pagelbės prižiūrėti vaikus, vaišinti kava; 3. komunikacija – projekto ir jo naudos pristatymas, bendradarbiavimo tinklų užmezgimas su kitomis bendruomenėmis, edukacinių susitikimų, renginių plano sudarymas; 4. dalyvavimas renginiuose, edukacijose, šventėse, susitikimai viešosiose erdvėse; 5. komunikacija viso projekto metu. Planuojama kas antrą savaitę paruošti ir nufilmuoti laidą „Herojų kava – įkrauti supergalias“, kurios turinys – pokalbiai apie bendruomenę, toleranciją, socialines paslaugas, kasdienines šeimų problemas ir iššūkius.
VšĮ Jaunųjų mokslininkų akademija (JMA) siekia organizuoti pirmąją Lietuvoje Nacionalinę mokslinę vaikų konferenciją „Technologinių pasiekimų laboratorija“, kuri skatins mokslo ir švietimo populiarinimą Jaunųjų mokslininkų akademijos bendruomenėje ir visuomenėje. Nacionalinė mokslinė vaikų konferencija „Technologinių pasiekimų laboratorija“ vyks 2021 m. liepos 10 d. Vilniuje. Konferenciją sudarys dvi dalys: 1. moksliniai pranešimai; 2. atviros technologinės-mokslinės dirbtuvės. Mokslinius pranešimus pristatys Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai-tyrėjai ir JMA bendruomenės vaikai. Mokslinius pranešimus, tyrimus ir projektinius darbus vaikai ruošia savarankiškai. Pranešimų recenziją parengia JMA ekspertai. Atviros technologinės dirbtuvės yra skirtos JMA bendruomenei ir visuomenei. Dirbtuvėse vaikų lauks moksliniai eksperimentai ir bandymai, technologiniai, edukaciniai robotų valdymo ir robotikos užsiėmimai. Registracija į dirbtuves – atvira. Bendras planuojamas dalyvių skaičius – 200. Iki 2021 m. spalio 31 d. JMA parengs ir išleis konferencijos pranešimų knygą. Konferencijos pranešimų knygoje bus atspausdinti vaikų ir mokslininkų pranešimai, išsamiai pristatyti svarbiausi edukologinių inovacijų kūrimo aspektai bei pedagogų inovatyvi veikla siekiant ugdyti vaikų mokslinį mąstymą.
Gavus paramą, nedelsiant bus pradėti projekto „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“ įgyvendinimo darbai: paruošta vieta vaikų žaidimų aikštelės įrengimui, perkeliant į kitą vietą jau nusidėvėjusias vaikų sūpynes, pradėtos paslaugos tiekėjų paieškos, paslaugos pirkimo procedūros ir aikštelės įrengimo darbai. Planuojama, kad vaikų žaidimų aikštelės įrengimas bus baigtas iki 2021-10-01. Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai turi didelę patirtį įgyvendinant infrastruktūros ir kitus projektus, todėl net neabejojama, kad projektas bus įgyvendintas greitai ir sėkmingai. Sutvarkius vaikų žaidimo aikštelę jos priežiūra ir toliu rūpinsis Joniškio rajono savivaldybė. Projekto ilgalaikė nauda – neabejotina. Vaikų žaidimo aikštelės pagrindas bus daromas liejant guminę dangą, jis bus ilgaamžis ir praktiškas. Žaidimų įrenginiai taip pat bus perkami aukštos kokybės, sertifikuoti, atitinkantys visus saugumo reikalavimus. Joniškio rajono savivaldybė vykdys kokybišką aikštelės priežiūrą, siekiant išlaikyti jos ilgaamžiškumą. Kadangi aikštelė bus įrengiama tankiausiai apgyvendintame miesto kvartale, neabejojama, kad ji bus paklausi ir džiugins jau esamus, būsimus ir naujus miesto gyventojus. Žaidimai, buvimas lauke, tinkamas užimtumas duos ilgalaikę naudą vaikų emocinei, psichinei ir fizinei sveikatai, gerės sveikatos rodikliai, mokymosi pasiekimų rezultatai, mažės nusikalstamumas.
Projektas „MINTIs“ yra skirtas suteikti galimybę VAJC lankytojams dalyvauti aktyvioje fizinėje veikloje, kurioje veikti reikia ne tik noro, bet ir galimybių, t. y. priemonių. Stengiantis pasiekti pagrindinį projekto tikslą – stiprinti jaunuolių fizinę ir psichologinę sveikatą – centro lankytojams bus suteikta galimybė aktyviai leisti laiką dviračių žygiuose, stiprinti savo kūną laisvalaikiu, pažinti gimtąjį kraštą, daugiau bendrauti su naujais žmonėmis, būti iniciatyviais ir kūrybiškais bei ugdyti pasitikėjimą savimi. Gavus finansavimą iš karto bus įsigyjamas reikalingas inventorius – dviračiai, šalmai bei spynos. Įsigyti dviračiai bus pažymėti MAXIMOS, „Mes bendruomenė“ ir VAJC logotipais. Jaunuoliai bus kviečiami registruotis į suplanuotus jiems patrauklius gimtojo krašto pažinimo dviračių žygius. Prieš pirmąjį žygį centre bus suorganizuotas informacinis susitikimas su Marijampolės apskrities Vilkaviškio policijos komisariato pareigūnu apie kelių eismo taisykles. Susitikimas skirtas išmokyti arba priminti jaunuoliams dviratininkams reikalingas taisykles, ženklų reikšmes, aptarti dviratininko kaip eismo dalyvio elgesį, atsakomybes. Visų žygių metu stiprės bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos, kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi ir pilietiškumo jausmas. Sugrįžus po kiekvieno žygio aptarsime, ar viskas vyko taip, kaip norėjosi, ką galima keisti, tobulinti, ko atsisakyti, kas pavyko geriausiai.
Šia idėja siekiame pagyvinti atokesnę Marijampolės vietą ir ugdyti muzikinį raštingumą, primenant, kad Marijampolė yra ne tik raiškaus žodžio, bet ir muzikos talentų kalvė. Marijampolėje gražiai įprasminti kraštui svarbūs muzikos momentai: *paminklinis suolelis Marijampolės lakštingalai V. Urmanavičiūtei-Urmanai; * paminklinis akmuo V. Kernagio nemariajai dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“. *grafienės Pranciškos Butlerienės kačių kiemelis įvairiems muzikos renginiams. Tačiau visa tai – pasyviam stebėjimui, o tokios erdvės, kurioje būtų galima laisvai improvizuoti, nėra. Apčiuopiamas projekto rezultatas – įrengta sezoniškumui atspari muzikos alėja: integruoti lauko muzikos instrumentai ir informacinis stendas. Projekto vyksmo eiga. I techninė dalis: lauko instrumentų pirkimas, montavimas, betonavimas (iki 2021 m. rugpjūčio 1 d). II pristatymo visuomenei, viešinimo dalis: parodomasis atidarymo renginys (iki 2021 m. rugsėjo 1 d). Projekto rėmuose ketinama parengti informacinę žinutę (ir popieriniu, ir skaitmeniniu formatu), skirtą ugdymo institucijoms. Pristatoma Muzikos alėja, kviečianti į pamokas po atviru dangumi (pvz. „MAXIMA LT mums įdavė įrankius – įgalinkime juos, sukurdami įdomesnes pamokas“). Taip pat planuojama organizuoti konkursą, kviečiantį bendruomenės narius sugroti ir nufilmuoti klipą („Taip skamba miestas prie Šešupės – mano versija“).
Šiuo metu, kai pasaulis ir mūsų šalis sukaustyta pandemijos, žmonės yra pasyvūs, neaktyvūs, daug laiko praleidžia namuose prie televizorių ar kompiuterių, tad labai svarbu, kad jie turėtų sąlygas kuo aktyviau leisti savo laisvalaikį, kad kuo daugiau laiko praleistų gamtoje. Pasaulyje labai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas yra diskgolfo žaidimas. Šis laisavalaikio praleidimo būdas pritraukia labai daug žmonių, nes jie ne tik aktyviai leidžia laisvalaikį, bet ir bendrauja tarpusavyje, dalyvauja varžybose. Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, kuriame ne mažą dalį gyventojų sudaro jaunimas, jaunos šeimos su vaikais, tad labai svarbu pasirūpinti jų užimtumu, laisvalaikio praleidimu. Domeikavoje nėra vietų, kur gyventojai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį. Įrengus diskgolfo parką, turėtume tam pritaikytą zoną. Šis parkas būtų atviras visiems. Domeikavos seniūnijoje esančiame parke Parko g. ir Joninių g. norime įrengti 18 krepšių tarptautinius standartus atitinkantį diskgolfo parką. Kol kas tokių parkų Lietuvoje yra tik du visai visuomenei prieinamų – Vilniuje ir Panevėžyje.
Dalyvavimas konkurse „Mes – bendruomenė 2021“ gali padėti išpildyti mūsų bendruomenės svajones. Suteikiama galimybė lengviau pasiekti iškeltus bendruomenės narių tikslus 2021 metams. Sukursime esamoje laisvalaikio ir poilsio zonoje naują erdvę, kurioje pastatysime namelį-bibliotekėlę, įrengsime patogius gultus poilsiui ir skaitymui. Šioje zonoje galės rinktis tie bendruomenės nariai, kurie norės skaityti po atviru dangumi, taip pat dalytis įspūdžiais apie perskaitytas knygas. Knygų namelyje bendruomenės nariai galės palikti savo jau perskaitytas knygas, nemokamai pasiimti knygą, kurią norės paskaityti. Bendradarbiaudami su ne pelno siekiančia organizacija „Dalinkis knyga“, namelį užregistruosime, taip įsitrauksime į nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje ir už jos ribų. Patogūs gultai suteiks galimybę skaityti po atviru dangumi, būti kartu su kitais bendruomenės nariai vienoje erdvėje. Atsiradus tokiai erdvei, galėsime rengti skaitymo vakarus po atviru dangumi bendradarbiaujant su Raudondvario biblioteka. Taip pat organizuosime mažiesiems mūsų bendruomenės nariams pasakų skaitymą su personažais kiškiuku ir ančiuku. Kviesime kuriančius ir rašančius bendruomenės narius dalytis savo kūryba bei patirtimi.
Antrasis kvėpavimas Domeikavos kaimo bendruomenei ypač svarbus, nes daugelis naujų gyventojų yra jaunos šeimos su vaikais, o Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, šiuo metu neturintis įgalintos žaliosios zonos, kur domeikaviečiai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį.
Norisi sujungti Domeikavos kartas į vieną skverą, kuris įgytų antrąjį kvėpavimą ir sujungtų seną Domeikavos kartą su naująja.
Renovavus pačių sigutėniečių prieš 15 metų pastatytą pavėsinę, jos prieigas bei elektros bazę, būtų sudarytos sąlygos gaminti ir prezentuoti senovinius šio krašto valgius. Patraukliai įrengta seklytėlė, kurioje kulinarinio paveldo skanautojus sutiktume su muzika, padėtų išsaugoti krašto savitumą, lietuviško vaišingumo, neformalaus bendravimo, etnografines, kitas senojo kaimo kultūros vertybes. Bendruomenė užsidirbtų lėšų veikloms, o iniciatyvūs provincijos žmonės pajustų savo pastangų prasmę ir vertę.
Alytus – idealus miestas šeimai – žalias, jaukus. Tarsi kurortas su didelio miesto privalumais. Tačiau alytiškiams trūksta pramogų. Alytuje yra unikali erdvė – Jaunimo parkas. Kadaise tai buvo didelis traukos centras. Tačiau ilgainiui parkas buvo pamirštas ir apleistas. Dabar Jaunimo parką bandoma prikelti naujam gyvenimui – jį paversti parku visai šeimai, kur galėtų ilsėtis ir pramogauti vaikai, tėvai ir seneliai. „Meilės labirintas“ – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems. Jis lavina erdvinį mąstymą, skatina vaizduotę, o kartu kalba apie tai, kas žmogui svarbiausia – mylėti ir jaustis mylimam. Maža to, „Meilės labirintas“ papildytų „Alytus-Myliu“ miesto viziją. Miestiečiai jau įvertino ir pamėgo vaikščioti meilės pėdsakais po Alytų, skaičiuoti žingsnius meilės metru, fotografuotis prie širdies iš nerūdijančiojo plieno ant Baltosios rožės tilto, važinėtis viešuoju transportu, pažymėtu „Alytus-Myliu“ ženklu. Šiemet gyventojus ir miesto svečius įvažiuojant į miesto teritoriją turėtų pasitikti ir „Alytus-Myliu“ vartai.
Beveik trisdešimtmetį Berčiūnų ateitininkų stovykloje skamba vaikų juokas. Kasmetinėse stovyklose vaikai užauga, tampa vadovais ir toliau dalijasi džiaugsmu. Ne vieną kartą užauginusi ir toliau jas burianti stovyklavietė nestokoja džiaugsmo, tačiau vis labiau jaučia laiko poveikį. Stovyklavietė sensta, todėl ruošiantis trisdešimtmečiui, metas suteikti jai antrą kvėpavimą! Projekto metu bus atliekami aplinkos tvarkymo darbai, o pagrindinis tikslas – atnaujinti pagrindinės salės stogą, kurio būklė šiuo metu yra kritinė.
Mūsų bendruomenė labai atvira, kūrybiška, darbšti ir socialiai atsakinga. Norime būti bendrystėje ir draugystėje su vietos bendruomene. Turime sukaupę daug gyvenimiškos ir profesinės patirties, todėl norime dalytis. Amžius, sveikatos būklė mūsų senjorams nėra kliūtis gyventi aktyviai, sveikai ir džiaugsmingai. Kada, jei ne dabar, galime sukurti aplinką, kurioje gera gyventi, sveikai ir oriai senti? Tikime, kad Draugystės kiemas įgaus antrąjį kvėpavimą ir suteiks naujų galimybių, patyrimų.
Margionių klojimo teatre telpa visas Margionių kaimo gyvenimas! Tik čia kaimo vaikai ir anūkai, senieji ir naujieji gyventojai, tęsdami unikalaus, jau 90 metų gyvuojančio klojimo teatro tradiciją, iki šiol vaidina. Tik čia etnografinio ansamblio dainininkės ir muzikantai dainuoja ir groja. Tik čia vyksta teatrų festivalis „Citnaginė“. Tik čia bendruomenė smagiai švenčia tradicines šventes. Tik čia susirenka parepetuoti, pabendrauti ir aptarti įvairius reikalus. Ir visa tai mes norime išsaugoti!
Projekto tikslas – šimtametėje medinėje troboje (esančioje Salantų miesto centre) įkūrtai „Partizanų trobai“ suteikti antrąjį kvėpavimą, plėtoti laisvės kovų atminimo veiklą. Įgyvendinus projektą būtų įveiklinta ir pati bendruomenė, sukurtos sąlygos tradicijų tęstinumui, aktyvių bendruomenės narių iniciatyva bus atkurtos partizanų daiktų rekonstrukcijos: uniformos, ginkluotė ir t. t., parengta kilnojama šio krašto partizanų fotografijų paroda. Paroda bus skirta bendruomenės nariams ir miesto svečiams.
A. Vienuolio tėviškėje lankosi mokiniai su mokytojais iš visos Lietuvos, šeimos su vaikais, atvyksta kitų įvairaus amžiaus turistų. Kadangi rašytojas A. Vienuolis-Žukauskas yra kilęs iš Ažuožerių, norėtume, kad jo tėviškė būtų estetiškai ir šiuolaikiškai pristatoma tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Mes didžiuojamės, kad toks žymus lietuvių rašytojas gimė ir augo Ažuožeriuose.
Staklių atnaujinimo projektas svarbus visai bendruomenei. Senoliai džiaugiasi, kad jų vertybės yra branginamos. Siekiama išsaugoti mažiems galimybę pabūti kelių kartų susibūrimuose ir matyti jaunus žmones, besidominčius savo krašto tradicijomis, siekiančius jas išsaugoti. Taip pat svarbu kurti naujus ryšius su tautodailininkais, šiais tautodailės paskelbtais, bet savo situacija jiems labai nepalankiais metais.
Jau 100 metų Naujajame Daugėliškyje gyvuoja tradicija – per Onines (liepos 26 d.) kepti šviežio derliaus ruginę duona. Iki tos datos buvo nupjaunama dalis rugių, sustatomi į gubas, tada spragilais iškuliami, džiovinami. Akmeninėmis girnomis sumalami miltai išsijojami, o ąžuoliniame duonkubilyje užmaišoma tešla ir krosnyje iškepama duona. Mūsų bendruomenei yra labai brangi ši tradicija ir mes ją norime įprasminti organizuodami dvi edukacines „Duonos kelio“ programas – Naujajame Daugėliškyje (liepos 26 d. – Oninių šventė) ir Stripeikiuose (rugpjūčio 15 d. – Bitininko ir Žolinių šventė).
Kol kas Giliogirio kaimo žmonės yra izoliuoti nuo Rietavo savivaldybės daugelio paslaugų infrastruktūros, kultūrinio gyvenimo, jiems sudėtinga nuvykti į darbą, įsigyti prekių, apsilankyti bibliotekoje, patekti į koncertus, maldos namus, susimokėti mokesčius, ypač vasarą, kai nekursuoja mokyklinis autobusiukas. Čia nėra autobusų, tampa atskirti nuo kultūrinio gyvenimo. Todėl mes norime įsigyti 3 elektrines transporto priemones bendruomenės reikmėms. Išsprendus susisiekimo ir judėjimo problemas, skatinsime Giliogirio kaimo gyventojus domėtis savo krašto kultūra, aplinka, tradicijomis, ekologija, burtis prasmingiems darbams bei iniciatyvoms. Viena jų – rodyti savo kaimą svečiams. Tai privers pasitempti, susitvarkyti, fiksuoti įdomius žmones, dvarus, piliakalnius. Kaupti informaciją apie savo kraštą, didžiuotis savo gyvenviete, savo kaimu, savo žmonėmis.
Virš 50 metų muziejininkystės istorijos, saugant unikalių eksponatų pasakojimus ateities kartoms – tik gerų žmonių dėka buvo atsikūręs Kulių krašto muziejus. Muziejus beveik 4 metus „gyvena“ be šildymo. Jo 230 metų senumo pastato rūsiuose paprasčiausiai nėra. Nuo eksponatų šluostomos ne dulkės, o pelėsis, atsiradęs nuo didžiulės drėgmės. Jūs galite padėti priartėti prie šildymo muziejuje įrengimo, tiesiog palaikydami šį projektą ir už jį balsuodami. Juk tautos istorija prasideda nuo tėviškės slenksčio.
Biržų r. Šukionių bendruomenė vedama a. a. Nijolės Šatienės 2002 m. įkūrė Šukionių krašto etnografinį muziejų. Sunešta, surinkta virš 600 mūsų protėvių kažkada naudotų daiktų. Turime senų alaus ąsočių kolekciją. Muziejus buvo gausiai lankomas, iki šiol vedamos edukacijos, ruošiamos parodos. Praėjo 18 metų, patalpų būklė, eksponatų kokybė blogėjo. Labai trokštame buvusiose bibliotekos patalpose mūsų krašto muziejui suteikti antrą gyvenimą. Juk šis muziejus – bendruomenės pasididžiavimas ir siela.
Plokščių vaikų žaidimų aikštelė, gavusi antrąjį kvėpavimą, taps nauju traukos centru vietos bendruomenei. Aikštelėje bus sumontuoti nauji, saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai, patiesta minkšta danga. Ši nauja erdvė pasitarnaus ne tik čia veikiančio darželio ugdytiniams, bet ir pradinių klasių mokiniams, kurių nemaža dalis po pamokų laiką leidžia vaikų dienos centre, ir mokiniams, kurie šioje erdvėje ilsėsis, pramogaus, mokysis, tyrinės ir kurs. Be to, čia vaikai galės žaisti, kol jų šeimos nariai lankysis daugiafunkcio centro neformaliose veiklose.
Antrojo kvėpavimo suteikimas mūsų bendruomenei ypač svarbus tuo, kad dažnai kaime žmonės „gyvi“ tuo, ką patys pasidaro. O tai, ką pasidaro, priklauso nuo galimybių, kurias jie turi. Šis projektas suteiktų naujas galimybes bendruomenei puoselėti savo tradicijas kuriant, bendraujant ir bendradarbiaujant...
„Mes – bendruomenė“ programos lėšos padės sukurti sporto aikštyną Melkio mokyklos Vilniaus rajone vaikams, tėvams ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms.
Gamtos apsupty vaikai kur kas geriau įsisavina žinias, nei gyvendami nuolatiniame šurmulyje. Stebėdami gamtą, besikeičiančius sezonus, suvokiame, kad žmogus turi mokėti derintis prie nutinkančių įvykių, netikėtumų. To nuolat mokomės patys ir mokome vaikus. Tai atsispindi mūsų kasdienėje veikloje. Tėvai jungiasi prie rytinio bėgimo ir mankštos, dalyvauja pamokose, šventėse, išvykose. Toks mokymasis – tai kasdienis sąmoningas gyvenimas.
Vilniuje įsikūręs paramos vaikams centras sieks padėti tėvams ir vaikams rasti bendrą kalbą bei suteiks žinių, kaip elgtis įtemptose stresinėse situacijose bei išvengti tarpusavio nesutarimų.
Vieni tėvai iš aplinkinių patiria didelį spaudimą būti tobuli, todėl neretai jaučiasi sutrikę ir nežino, kaip elgtis. Kiti nori keisti bendravimo su vaikais stilių ir įpročius, atsisakyti fizinių bausmių, susivaldyti įtemptose situacijose, tačiau nežino, kaip tai daryti. Įvairių sričių specialistai, kasdien dirbantys su vaikais, dažnai nežino, kaip atpažinti, kad vaikas galėjo būti seksualiai išnaudojamas, patirti fizinę ar emocinę prievartą. Paramos vaikams centro ekspertai yra parengę moksliniais tyrimais pagrįstas mokymo metodikas, kuriomis padės kurti saugesnę, atviresnę, bendradarbiaujančią visuomenę.
Všį „Amici Art“ įtraukdama mokytojus, mokslininkus, inovacijų kūrėjus ir verslininkus sieks sukurti unikalią terpę Kauno miesto moksleivių švietimui.
Šio projekto autoriai kviečia 12–18 m. moksleivius pasirinkti visuomenei kylančią problemą ir ją išspręsti netradiciniais ir novatoriškais įrankiais, technologijomis, į ugdymą įtraukiant mokytojus, mokslininkus, inovacijų išradėjus – verslininkus, inžinierius, tėvus ir visuomenę. Vietos bendruomenėje šis projektas sukurs išskirtinę terpę ne tik Kauno miesto moksleiviams, bet ir jaunimui, kuris patiria socialinę atskirtį, dienos centrų ir vaikų globos namų vaikams. Jiems projektas gali pakeisti ateitį ir pastūmėti rinktis geresnę profesiją, atrasti save komandiniame darbe bei suprasti savo gebėjimus ir galimybes įvairiose užduotyse, taip pat naujame problemų sprendėjo amplua, prisidedant prie visos bendruomenės gerovės kūrimo.
„Mes – bendruomenė“ programos lėšomis bus įrengta išmanioji „STEAM“ užsiėmimų erdvė Rokiškyje, kuri padės ugdyti kūrybingą ir inovatyvią bendruomenę. Ši organizacija ir bendruomenė dega noru mokytis. Statydami bokštus bei tiltus iš makaronų žaidžia „inžinierius“, kuria robotus. Tėvus nustebina LED atvirutėmis. Kuria elektroninę muziką kišdami šaukštelį į braškinių ledų stiklinę. Besimokydami jie tobulėja, atidaro kelius progresui. Besimokanti visuomenė yra pilietiškos, sąmoningos ir ekonomiškai stiprios valstybės pagrindas.
Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centre besilankantiems įvairių socialinių grupių vaikams finansavimas suteiks galimybę pažinti virtualius žaidimus ir konstruoti „Lego“ robotukus, didins jų užimtumą ir užklasinės veiklos galimybes.
Nesvarbu, kur gyveni, turi stengtis neatsilikti nuo viso pasaulio. Provincijos vaikai tik projektai gali gauti paslaugas, atitinkančias globalaus pasaulio poreikius. Verpimo rateliai labai gražu muziejuose ir etnokultūrinėse veiklose, bet jie nepadės integruotis į darbo rinką ar suprasti naujų technologijų, be kurių jau nebeįsivaizduojamas šiuolaikinis pasaulis. Žmogus tol jaunas, kol sugeba mokytis ir stebėtis. Norime būti jauna bendruomenė ir tam turėti tinkamus įrankius.
Všį „Smėlio pilys“ iniciatyva siekiama vystyti inovatyvių ugdymo metodų centrą „Remida“. Jame įsitraukiant bendruomenės nariams organizuojamos parodos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas prisidėti prie aplinkosaugos gerinimo, suteikti vertę nenaudojamiems daiktams ir ugdyti vaikų bei suaugusiųjų sąmoningumą, pagarbą aplinkai, daiktams ir žmonėms. Nuolatinis patirties įgijimas, bendradarbiavimas ir žinių keitimasis yra svarbiausios bendruomenės vertybės.
Skuodo savišvietos klubas „Mes – bendruomenė“ programos lėšas panaudos kurdamas geresnes mokymosi sąlygas, galimybes ir didindamas prieinamumą Skuodo gyventojams.
Siekiant motyvuoti žmones mokytis, lektoriais kviečiami gerai visuomenėje žinomi žmonės. Galimybės mokytis mažas pajamas gaunantiems žmonėms didinamos skirtingais būdais: investuojama į NVO lyderių kompetenciją, ieškoma išorinių finansavimo šaltinių kuriant bendruomeninius verslus, pritraukiami savanoriai, kuriamos mokymosi nuotoliniu būdu tradicijos. Visos šios veiklos padidins mokymosi paslaugų prieinamumą ne tik projekto metu, bet ir vėliau.
Kauno rajone veikiantis Akademijos bendruomenės centras programos lėšas panaudos modernios daugiafunkcės pavėsinės statyboms. Ši pavėsinė taps vieta bendruomenės susibūrimams, edukaciniams užsiėmimams, kūrybinėms dirbtuvėms, kino filmų peržiūroms.
Akademijoje mokslo dvasia tiesiog tvyro ore – gyvenvietė buvo įkurta LŽŪA dėstytojams, todėl bendruomenei mokslo šaknys visai nekarčios. Įkūrus „ABC Maximalią studiją“ planuojama įgyvendinti daug idėjų ir edukacijų, sujungiančių skirtingas kartas. Per mokymąsi ir neformalų ugdymą bus skatinamas žingeidumas ir atsakomybė. Auginama sąmoninga bendruomenė, pajėgi puoselėti ir palaikyti vertybinį, kultūrinį ir tautinį tapatumą.
Šiaulių rajono Aukštelkės bendruomenė panaudojusi programos lėšas įrengs laisvos edukacijos erdves šiuo metu veikiančiame daugiafunkciame bendruomenės centre.
Aukštelkės bendruomenė vienija skirtingo amžiaus ir interesų žmones. Todėl svarbu skatinti mokymąsi kaip skirtingo amžiaus žmonių grupių, kultūrų ir žmonių iš skirtingų aplinkų solidarumo puoselėjimo priemonę. Svarbu išplėtoti mokymosi arčiau namų galimybių teikimą, mažinti socialinę atskirtį, ugdyti socialinius bendruomenės narių įgūdžius. Infrastruktūros sukūrimas įgalintų nuolatinį bendruomenės mokymąsi ir jos socialinį atsparumą.
Projektas „100-mečio kartos“ – vienintelė Rokiškyje esanti funkcionali ilgalaikė erdvė, pritaikyta įvairių kartų užimtumui, skatinanti skirtingų kartų bendravimą per bendrą veiklą, bendroje erdvėje bei kurianti tvarią, ilgalaikę naudą miestui ir gyventojams. Įrengtos patogios maudyklos vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukai su atlošais, vaikų žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, sūpuoklės, dviračių laikikliai, lauko treniruokliai. Įrengtas įkasamas batutas, speciali rampa, skirta patogiam pasiplaukiojimui valtimis, vandens dviračiais. Paplūdimių, žaidimų aikštelių įrengimui panaudota daugiau nei 100 tonų plauto balto smėlio. Įgyvendinus šį projektą, Rokiškyje atsirado daugiafunkcė erdvė prie vandens telkinio, pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms auginančioms vaikus bei jaunimui.
Projekto metu „Ateis šventė“ buvo atnaujintos Jaunimo laisvalaikio centro kiemelio erdvės, kuriose nuo šiol bet kuris ukmergiškis, nesvarbu kokio amžiaus jis bebūtų – galės rasti sau patrauklią veiklą.
Kieme buvo įrengtas alpinariumas, nugriauta sena ir jos vietoje pastatyta nauja, didesnė pavėsinė – scena, kuri atitinka visos bendruomenės poreikius. Įrengti nauji takeliai, atnaujinti apgriuvę kiemo statiniai, pastatytos šiukšliadėžės. Sutvarkytoje erdvėje bus saugu ir patogu pasistatyti naujai įsigytus stalus, kėdes ir sėdmaišius, pasikabinti hamakus. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams.
Muzika sutelkė tris kartas po vienu vardu – „Sonantem" – tai choras, kuriame dainuoja ir dvylikametis, ir septyniasdešimt šešerių metų atstovas! Laimėjęs „Mes – bendruomenė 2018“ konkursą choro kolektyvas įgyvendino kelias svajones: leidosi kelionėn į Italiją, įsigijo choro laiptus, reikalingus koncertams, ir naują pianiną choristams akomponuoti. Šio projekto teikiama nauda - turiningas laisvalaikis ir savirealizacija 26 įvairaus amžiaus žmonėms muzikos pagalba; kartų dialogas, kuriame skirtingi kuria visumą; meno, muzikos bei kultūrinės pasiūlos plėtimas provincijoje; tarptautiniai, kultūriniai, meniniai mainai, kurie ugdo ir augina žmogų; jaunimui-žalingų įpročių prevencija; motyvacijos ir noro veikti didinimas; galimybių būti aktyviems plėtra.
„Kultūra suvienijanti kartas!“ projektu buvo siekiama ne tik užmegzti dialogą tarp skirtingų Alytaus miesto bendruomenės kartų, bet ir didinti šių dviejų socialinių grupių – jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių – užimtumą, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, naujų įgūdžių įgijimą ir akiračio plėtimą. Projekto metu, jo dalyviams buvo organizuojami mokymai susiję su rytų kultūra. Įgyvendintos 5 mokymų temos: jogos užsiėmimai, paskaitos apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymas, medžių formavimo dirbtuvės. Rytų kultūros tema suartino Alytaus miesto bendruomenę – nuo mažiausio iki vyriausio jos nario.
Lietuvos skautija – didžiausia skautiška organizacija, jungianti jaunimą iš visų Lietuvos regionų. Kas dieną skautai daro gerus darbus savo aplinkoje, nes jų tikslas palikti pasaulį gražesnį negu rado. „Mes – bendruomenė“ programa skyrė lėšas trečius metus vykdomam projektui „Nuspalvink Lietuvą“, kurio pagrindinė idėja – skatinti jaunesnių bendruomenės narių rūpinimąsi kitais, padedant, tvarkant namus, suteikiant daugiau spalvų Lietuvos miestams ir rajonams. „Nuspalvink Lietuvą“ projekto metu 2018 metais šimtmetį minintys skautai pagelbėjo 4 vargingai gyvenančioms šeimoms ir senoliams, kurie gyvena mediniuose namuose. Atliko namo renovaciją - nudažė namus ir taip skatino savanorystę ir kartų bendravimą. Bendruomenės, kuriose vyko projektas, aktyviai jungiasi prie kitų siūlomų akcijų ir toliau vykdo savo aplinkos tvarkymą.
Projekto „Gyvenimo ratas“ metu vietoje daugiametės nenaudojamos pievos, Anykščių miesto parko dalyje, sukurtos tvarkingos, ornamentiškos, baltų simbolika ir gamtine žemdirbyste paremtos centrinės kompozicijos - žaliosios erdvės – pakeltos lysvės, kurių centre buvo pastatytas tipis, kuri stapo bendruomenės susibūrimo vieta. Taip pat įrengti Kneipo refleksoterapiniai sveikatingumo takai, leidžiantys minimaliomis priemonėmis pagerinti miesto bendruomenės sveikatą. Prie viso šio komplekso pastatyti keturi suoliukai ir įrengta viena šiukšliadėžė. Įgyvendintas pagrindinis projekto tikslas - sukurti žalią, neformalią susitikimų/veiklos erdvę Anykščių miesto bendruomenei, skirtą bendrauti, kurti bei suburti įvairių kartų atstovus, gerinti jų sveikatą bei ryšį su gamta.
Projekto tikslas yra elektrifikuoti caro statytos Kauno tvirtovės Parako sandėlį. Esant šviesai, būtų galimybė tvarkyti ir lauką, ir vidų. Šaudmenų sandėlis yra didžiajai daliai aplinkinių gyventojų svarbi vieta nuo pat vaikystės. Sovietiniais laikais tai buvo uždara teritorija, saugoma kareivių. Parako sandėlis yra Kauno tvirtovės dalis, pastatytas 1894 m. Daugiau kaip 20 metų jis buvo užmirštas, šiukšlinamas ir nenaudojamas. Kauno savivaldybei perėmus iš Turto banko ir patikėjimo teise perdavus Kauno tvirtovės parkui, dabar asociacija turi galimybę tvarkyti Parako sandėlį. Tvarkymosi darbai suvienijo visas Šančių bendruomenės grupės, aplinkiniai gyventojai nori kaip galima greičiau šią įstabią vietą paversti tinkama naudojimui.
Šis projektas sprendžia Rumšiškių miestelio gyventojų bendruomenės sutelktumo, skirtingų kartų bendravimo problemą. Miestelio centre, šalia kultūros centro, Rumšiškių buities muziejaus administracinio pastato, mokyklos ir seniūnijos yra didelė centrinė aikštė, kurioje prieš dvidešimt metų veikė nuostabus fontanas, tačiau šiandien jis neveikia, o aikštė yra apleista ir mažai lankoma miestelėnų. Taigi, šio projekto tikslas yra sukurti traukos objektą, kuris ne tik simboliškai perteiks miestelio išskirtinumą, bet ir sukurs epicentrą, kuris burs visų kartų gyventojus į miestelio centrinę aikštę bendrauti, švęsti įvairias bendruomenės šventes. Fontano poreikis miestelio gyventojams nėra atsitiktinis. Už „Mes – bendruomenė“ 2018 metų konkurse laimėtas lėšas bus restauruotas Rumšiškių miestelio centre esantis fontanas.