„Lietuvos Maximalistų“ išmoktos pamokos: kaip pasiekti geriausių rezultatų moksluose?
2021 m. rugsėjo 1 d.
Gabiausi šalies moksleiviai savo sumanumu, energija bei ambicingu tikslų ir svajonių siekimu tampantys pavyzdžiu kitiems. Tokius išskirtinius talentus jau devynioliktus metus iš eilės vienija lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamas „Lietuvos Maximalistų“ projektas. Moksleiviai kasmet ne tik apdovanojami stipendijomis, bet ir turi ypatingą misiją – kurti šalies ateitį. O kaip tai padaryti jau žino 2020-ųjų laimėtojai, todėl prasidedant rugsėjui jie su bendraamžiais dalijasi asmenine patirtimi ir patarimais, kaip pasiekti geriausių rezultatų mokykloje ir popamokinėje veikloje.
Įkvepia ir motyvuoja
Jau beveik du dešimtmečius „Lietuvos Maximalistai“ išrenka gabiausius šalies moksleivius mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei pažangumo srityse. Šie talentai, „Maximos“ generalinės direktorės Jolantos Bivainytės teigimu, kasmet yra vis labiau skatinami, todėl ir 2021-ųjų konkurso stipendijų fondas pastebimai ūgtelėjo.
„Šiemet išrinkome virš šimto projekto nugalėtojų, kurių stipendijoms iš viso skirta 90 tūkst. eurų. Džiaugiamės galėdami jauniesiems talentams pasiūlyti dar didesnes stipendijas nei seniau – šiemet jų vertė siekia 180 arba 90 eurų. Visgi didėja ne tik pastarųjų fondas, bet ir konkurso paraiškų skaičius. Mes norime atrasti talentingiausius ir protingiausius moksleivius, skatinti ir įkvėpti juos siekti savo tikslų, svajonių, pergalių. Tai – investicija į visos Lietuvos ateitį, todėl jaučiame atsakomybę projektą kasmet tęsti ir nuolatos didinti jo finansavimą“, – akcentuoja J. Bivainytė.
Tai daryti – išties verta. Šios stipendijos „Lietuvos Maximalistams“ leidžia siekti geriausių mokslo rezultatų, laimėjimų olimpiadose ir įvairiausiose konkursuose, kartu suteikia ir daugiau motyvacijos kasdienai. Todėl 2020-ųjų projekto nugalėtojai tvirtina – jų pavyzdys galėtų tapti paskata ir kitiems šalies moksleiviams.
Štai 16-metis Jokūbas Viršilas, pernai laimėjęs stipendiją inovacijų kategorijoje, sako – labiausiai, jo nuomone, susidomėjimą naujovėmis mokykloje skatina fizika.
„Visada siūlyčiau plačiai žiūrėti į mėgstamą dalyką, o ne mintinai mokytis apibrėžimus, formules. Daugiau naudos yra tuomet, kai iš tikrųjų supranti, įsigilini ir suvoki kaip veikia fizikos dėsniai“, – tikina jis.
Ne veltui J. Viršilo kuprinėje visada galima rasti išmanius įrenginius. Jie, pasak moksleivio, ne trukdo pamokoms, o gerose rankose tampa neišsemiamu informacijos šaltiniu.
Pravers ir riešutai, ir žemėlapis
Savo ruožtu 19-metė Kristina Užgalytė, pernai laimėjusi stipendiją kūrybos ir meno kategorijoje, kuprinėje visada nešiojasi piešimo popieriaus bei visas priemones dailės pamokai. Taip pat – savo nufotografuotas nuotraukas, kurios tampa puikiu kūrybiniu įkvėpimu.
„Dailė mokykloje buvo pamoka, kurioje galėdavau maksimaliai išreikšti save. Todėl mane labiausiai džiugino kūrybinė laisvė. Ji suteikė įkvėpimo, polėkio ir idėjų“, – pastebi K. Užgalytė.
Tuo tarpu 2020-ųjų sporto kategorijos laureatė 15-metė Jogailė Aglinskytė pabrėžia – siekiantiems geriausių sportinių rezultatų kuprinėje būtina turėti riešutų ir juodojo šokolado, nes tai puikus energijos šaltinis. Be to, vandens, kurį visada gerti – būtina, patogius batus, mat su jais sportuoti bus lengva, smagu ir sveika.
O štai norintiems sekti „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją visuomeniškumo kategorijoje pernai laimėjusios 17-metės Ugnės Morkūnaitės pavyzdžiu, į kuprinę kasdien reiktų įsidėti žemėlapį. Jis leidžia išsirinkti savo svajonių kelionės kryptį. Taip pat – išmanųjį telefoną, kuriame esančios kelionių nuotraukos motyvuoja atradimams, skirtingų kultūrų pažinimo vadovėlį, nes jis yra raktas į platesnį akiratį.
„Pagrindinis visuomeniškumo puoselėjimo šaltinis mokykloje man yra geografija. Ją mokydamiesi, galime pažinti kitų šalių kultūras, papročius, sužinoti apie skirtingas žmonių patirtis, gyventi jų istorijomis. Tai yra kelias į tikrąjį visuomeniškumą“, – teigia U. Morkūnaitė.
Išugdė žvaigždes
Visgi ne tik daiktai kuprinėje, 19-metės Aušrinės Uckutės, pernai laimėjusios stipendiją nuolatinio pažangumo kategorijoje, teigimu, lemia geriausius rezultatus. Ji šalies moksleiviams siūlo visada pasinaudoti savo galva ant pečių, kuri yra pagrindinis raktas į didžiausius pasiekimus.
Būtent pastarųjų siekia šiųmečiai konkurso nugalėtojai. 2021-aisiais „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti rekordinis moksleivių skaičius – gauta virš 600 paraiškų.
Šių metų „Lietuvos Maximalistus“ vertino garbinga komisija. Tai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Norvaišienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė. Kartu Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Darius Šaluga, VGTU strateginės partnerystės prodekanė ir MOSTA centro Politikos analitikė Milena Medineckienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus darbuotoja Jurgita Stulginskienė bei „Maximos“ atstovai.
Per visą „Lietuvos Maximalistų“ konkurso rengimo istoriją prekybos tinklas „Maxima“ šalies talentams jau skyrė daugiau kaip 0,5 mln. eurų. Projekto nugalėtojais yra tapusios garsiausios šalies žvaigždės – Martynas Levickis, Evelina Sašenko, Giedrius Titenis, Kotryna Teterevkova ir kiti.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.