„Maltiečių“ ir „Maximos“ draugystė per pandemiją – dar tvirtesnė: kartu užtikrina geresnį gyvenimą senjorams bei vaikams
2021 m. kovo 26 d.
Pastarieji metai su COVID-19 pandemija buvo įtempti daugumai, o bene didžiausius iššūkius patyrė pažeidžiamiausios visuomenės grupės. Visgi su jomis Lietuvoje jau beveik 30 metų dirbanti „Maltos ordino pagalbos tarnyba“ (Maltiečiai) ir per karantiną toliau rūpinosi vaikais, neįgaliaisiais bei vienišais seneliais. Nors pandemija pakeitė įprastą organizacijos veiklą ar privertė dalį jos pristabdyti, pagalbos ranka buvo ištiesta ir medikams, socialinės globos bei gydymo įstaigų pacientams. Tačiau savo darbų tęstinumo „Maltiečiai“ negalėtų įsivaizduoti be verslo paramos. Todėl nuo 2007-ųjų besitęsianti organizacijos draugystė su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ šiandien dar labiau sutvirtėjo, svariai prisidėdama prie šviesesnio, sotesnio ir labiau aprūpinto „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ globotinių gyvenimo.
Veiklą tęsia nepaisant sunkumų
„Maltos ordino pagalbos tarnyba“, Lietuvoje įkurta 1991-aisias, vienija daugiau nei 1500 savanorių. Organizacijos tikslas yra padėti labiausiai pažeidžiamiems ir skurdžiausiems šalies gyventojams – seniems, vienišiems, skurstantiems, turintiems negalią suaugusiems ir stokojantiems vaikams. Tačiau, Tarnybos programų direktorės Rasos Stukienės teigimu, pastarieji metai buvo išskirtiniai: COVID-19 pandemija pareikalavo ypatingo susitelkimo bei greitos reakcijos į kilusius naujus iššūkius.
„Tačiau vietoje nestovime – toliau atsakingai ir saugiai tęsiame darbus, teikiame paslaugas ir rūpinamės visais, kam parama yra reikalinga. Žinoma, stengiamės užtikrinti visų – globojamųjų bei savanorių – saugumą. Todėl be kasdienių užduočių rūpinomės ir visomis apsaugos priemonėmis. Visgi, nepaisant sunkumų, galime didžiuotis nuveiktais darbais. Praėjusių metų pabaigoje vyko jau 15-toji „Maltiečių sriubos“ akcija – surinkome rekordinę, virš 491 tūkst. eurų sumą. Be to, per pavasario karantiną kartu su „Aukok.lt“ rėmėme medikus, taip prisidėdami prie saugesnės jų kovos su koronavirusu. Surinkome daugiau nei 241 tūkst. eurų, už kuriuos sveikatos ir globos įstaigoms nupirkta bei išvežiota daugybė respiratorių, apsauginių kaukių, antbačių, medicininių pirštinių, kombinezonų, akinių, chalatų“, – apie nuveiktus darbus pasakoja R. Stukienė.
Anot pašnekovės, „Maltiečių“ veikla vyksta nuosekliai. Organizacija su partneriais šiuo metu vykdo savanorystės projektą – teikia paramą socialinės globos ir gydymo įstaigose. Kadangi jos susiduria su darbuotojų trūkumu, „Maltiečių“ apmokyti savanoriai padeda maitinti ligonius, rūpinasi asmenų ir patalpų higiena, matuoja kraujo spaudimą, temperatūrą, budi naktimis, tvarko skalbinius bei atlieka kitus būtinus darbus.
Ilgametė draugystė tik sutvirtėjo
Užsiminusi, jog dėl karantino teko keisti įprastą paslaugų vykdymą, R. Stukienė priduria – „Maltiečiai“ lanksčiai prisitaikė prie esamos situacijos. Todėl senjorams ir neįgaliesiems toliau pristatydami šiltą maistą, jį savanoriai tiekia laikydamiesi visų apsaugos priemonių, kuo mažiau kontaktuoja su paramos gavėjais.
„Senelius aplankome tik prireikus būtiniausios pagalbos bei aptarę tai nuotoliniu būdu. Kartu pristabdėme senjorų klubų veiklą, pakeitėme senjorų dienos centrų darbo grafiką, bet savanoriai ir darbuotojai su jais bendrauja per nuotolį, rūpinasi emocine sveikata. Vaikų dienos centrų veikla nenutrūko, tik bendravimas, konsultavimas, visa reikalinga pagalba globotiniams bei jų šeimoms suteikiama nuotoliniu būdu. Kartu toliau teikiame paramą ir maisto lauknešėliais ar būtinomis priemonėmis“, – dalijasi R. Stukienė.
Visgi, pašnekovės tikinimu, šios „Maltiečių“ veiklos įsivaizduoti be verslo prisidėjimo būtų neįmanoma. Ne veltui ilgametė „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ ir „Maximos“ partnerystė pandemijos metais tapo dar tvirtesnė bei nuoširdesnė. Pasak R. Stukienės, ši draugystė užsimezgė 2007-aisiais, kai bendrovė prisidėjo organizuojant antrąją „Maltiečių sriubą“. Savo ruožtu „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė antrina – vėliau, 2014-aisiais, pradėtas remti „Maltiečių“ įsteigtas Vilniaus vaikų dienos centras, o 2017-aisiais prisijungta prie pagalbos organizacijos globojamiems seneliams.
„Mūsų bendradarbiavimas visuomet buvo paremtas kilnumu, nuoširdžiu dėmesiu ir visokeriopa pagalba. Ne vienerius metus tęsiame gražią tradiciją prisidėti prie „Maltiečių sriubos“ akcijos ir pernai vėl tapome pagrindiniais jos rėmėjais. Suprasdami, jog pagalba pažeidžiamiesiems šiuo metu yra ypatingai svarbi bei būtina, stengiamės visapusiškai prisidėti prie organizacijos veiklos. Iš viso pernai „Maltiečiams“ perduotos paramos vertė siekia beveik 14 tūkst. eurų“, – pastebi E. Dapkienė.
Ateitį planuoja ambicingai
Paklausta, kokie dar bendri darbai pastaruoju metu suvienijo partnerius, E. Dapkienė sako – bendrovė per pavasario karantiną prisidėjo prie iniciatyvos pagelbėti senoliams bei vaikams.
„Nors ne vienerius metus drauge su „Maltiečių“ dienos centrų vaikais visoje Lietuvoje ruošdavomės Velykoms, pernai šią tradiciją teko keisti, bet paramos neatsisakėme. Prieš pavasario šventes krepšeliai su reikalingiausiais maisto produktais pasiekė 525 „Maltiečių“ globojamus senolius bei 386 vaikus. Šiuose lauknešėliuose buvo cukrus, pienas, saulėgrąžų aliejus, pyragas, kiaušiniai, dešrelės ir kiti produktai. Tuo tarpu prieš gražiausias žiemos šventes „Maximos“ administracijos darbuotojai savo kalėdines dovanas paaukojo organizacijos globojamiems senjorams. Kalėdoms juos pasiekė daugiau kaip 1,5 tonos mėsos“, – teigia E. Dapkienė.
Kitas bendras partnerių projektas – gruodį vykusi akcija, kuomet „Maximos“ pirkėjai, įsigiję „Gardėsio“ „Bočių“ duonos pakuotę, padovanojo riekelę jos skurstantiems senjorams. Todėl R. Stukienė džiaugiasi, jog partnerių parama iš esmės keičia kasdienybę visų, kuriems prireikia ir pagalbos, ir nuoširdaus dėmesio.
„Prieš rugsėjį kasmet vykdome vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Prie jos tradiciškai prisijungia ir „Maxima“, mažiesiems dovanodama mokyklinių, laisvalaikio bei buities priemonių. Tikimės, jog ši mūsų partnerystė sėkmingai vystysis ir toliau, kadangi turime dideles ateities ambicijas. Lietuvoje norime sukurti efektyvų socialinės pagalbos paslaugų tinklą, plėsti savanorių ratą, atkreipti dėmesį į pagalbos būtinumą tiems, kam jos labiausiai reikia. Todėl viliamės, jog po karantino grįšime prie pradėtų darbų“, – reziumuoja R. Stukienė.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.