Prasmingam vaikų laisvalaikiui – „Maximos“ parama: ragina teikti paraiškas projekte „Mes – bendruomenė“

2024 m. balandžio 8 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ bendruomenių idėjų įgyvendinimui šiemet skirs 130 tūkst. eurų ir ragina nepraleisti progos sudalyvauti iniciatyvų konkurse – paraiškų laukia iki balandžio 21 dienos. Dešimtus metus gyvuojanti socialinė iniciatyva „Mes – bendruomenė“ šiais metais dedikuota vaikų popamokiniam užimtumui, neformaliam ugdymui ir jų emocinei gerovei – kiekvienam nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama.

 

„Norėdami geriau suprasti bendruomenių poreikius, atlikome apklausą, kuri parodė, kad viena iš aktualiausių problemų, su kuriomis jos susiduria – trūksta kokybiško laisvalaikio užsiėmimų vaikams, organizuotų užklasinių veiklų, skatinančių vaikų fizinį sveikatingumą, judrumą, ugdančių jų pilietiškumą. Todėl šiais metais socialinės iniciatyvos tema paskelbėme vaikų užimtumą ir gerovę, kad galėtume finansiškai prisidėti prie bendruomenėms reikalingiausių sprendimų“, – kalba Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

 

Apklausoje bendruomenės įvardijo, jog itin opi problema yra ir vaikų su negalia ar specialiaisiais poreikiais kokybiškas laisvalaikis. Be to, įvairaus amžiaus vaikams trūksta visuomeninių ar savanorystės veiklų, neformalių užsiėmimų sprendžiančių skaitymo ar rašymo sunkumus, žalingų įpročių ar patyčių problemas.

 

Regionų bendruomenėms – galimybė su mažiau biurokratijos

 

„Didmiesčiai negali skųstis edukacijų įvairove, tačiau atokesniuose miesteliuose ir kaimo vietovėse vaikai susiduria su būrelių trūkumu, o tokios veiklos padeda užtikrinti vaikų užimtumą po pamokų, vaikai susiranda ne tik mėgstamą užsiėmimą, bet ir bendraminčių, susikuria naujos mažos bendruomenės, į kurias įtraukiami tėvai, seneliai, sesės, broliai. Dažnai, neformali veikla gali tapti ir būsimos profesijos pasirinkimas“, – kalba Neringa Juškienė, Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos direktorė, šiais metais prisijungusi prie iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ vertinimo komisijos.

 

Pasak jos, regionuose didelę įtaką vaikų užimtumo įvairovei daro vietos savivalda, aktyvūs tos bendruomenės nariai, mokytojai, kurie savo jėgomis ir finansinėmis galimybėmis bando įtraukti vaikus į neformalias veiklas, tačiau asmeninių resursų dažnai nepakanka.

 

Virginija Šetkienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, teigia, kad galimybė gauti iki 10 tūkst. eurų finansinę paramą yra reikšminga pagalba įgyvendinant bendruomenėms aktualius projektus.

 

„Dažnai tai duoda postūmį vėliau išplėsti projektus pritraukiant daugiau paramos arba tęsti ir pildyti jau pradėtas įgyvendinti idėjas. Šis konkursas visuomet labai laukiamas, nes turėdamas aiškias taisykles, kartu jis neįspraudžia bendruomenių į ankštus biurokratinius rėmus įgyvendinimo etape – paliekama pakankamai erdvės ir kūrybiškumui, ir lankstumui. Tai didelis privalumas bei išskirtinumas“, –  teigia viena iš konkurso komisijos narių V. Šetkienė.

 

Paraiškų laukiama dar dvi savaites

 

Visos Lietuvos bendruomenės iki balandžio 21 d. imtinai yra kviečiamos teikti paraiškas su idėjomis, kaip kokybiškai paįvairinti vaikų gyvenimą po pamokų ir sukurti prasmingo laisvalaikio užsiėmimų. Projektai gali būti orientuoti į kūrybiškumą ar įvairius įgūdžius lavinančių veiklų organizavimą, susibūrimo vietų ar bendrų erdvių įkūrimą, laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą, popamokinėms veikloms reikalingos įrangos įsigijimą.

 

Projekte gali dalyvauti pelno nesiekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą, esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą ir įrodančios, jog yra pajėgios finansiškai prisidėti prie projekto įgyvendinimo mažąja investicijų dalimi – 30 proc. reikalingų lėšų. Iniciatyvų konkurse gali dalyvauti ir savivaldybių administracijos, tačiau tik teikdamos bendrą paraišką su viena ne pelno siekiančia organizacija.

 

Gautas paraiškos vertins kompetentinga išorės ekspertų komisija: Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacijos vadovė Neringa Juškienė ir „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė, kurios atrinks trumpąjį laimėtojų sąrašą. Į antrąjį konkurso etapą patekusius projektus vertins iš „Maxima“ atstovų sudaryta komisija, taip pat bus paskelbtas atviras balsavimas internetu. Susumavus komisijos ir balsavimo internete balus paaiškės, kurios idėjos šiemet finansuojamos. Kiekvienam konkurse nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

 

Daugiau informacijos apie konkursą bei jo nuostatas rasite čia: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene

 

Prisidėjo prie daugiau nei 100 projektų įgyvendinimo

 

Beveik per dešimtmetį prekybos tinklas „Maxima“ prisidėjo prie daugiau nei 100 bendruomenių projekto įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – nuo pėsčiųjų takų iki kūrybinių dirbtuvių įrengimo, nuo mylimos aplinkos sutvarkymo iki užimtumo centruose ar bibliotekose kilusių idėjų įgyvendinimo.

 

„Idėjos ir poreikiai kyla iš žmonių kasdienio gyvenimo, jų unikalios aplinkos, įpročių, vertybių, kuriems suteikiame finansinio pagrindo. Jau dešimtus metus socialinei iniciatyvai „Mes – bendruomenė“ skiriame solidų biudžetą ir nuoširdžiai kviečiame dalyvauti konkurse bei pasinaudoti galimybe paversti užmojus realybe“, – teigia „Maxima LT“ vadovė.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba apie 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

 

Daugiau informacijos:

El. paštas komunikacija@maxima.lt

Pagalba